Kadir Yalçın'dan iktidara 'Gazze' eleştirisi

Saadet Partisi Kastamonu İl Başkanı Kadir Yalçın sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile iktidara 'Gazze' konusunda eleştiri getirdi.

Gazze için kayda değer somut adım atılmadığını belirten Yalçın, “Ak Partili vicdanı diri yöneticilere soruyorum;

Arkadaşlar, tam 26 gün oldu. 26 gündür, İsrail Gazze’de katliam yapıyor. Mitingler, protestolar, yürüyüşler, basın toplantıları… Her şeyi yaptık. Kayda değer en ufak bir somut adım atmadı iktidarınız.Vicdanınızın rahat olmadığını biliyorum. Ancak yetmez; bu böyle gitmez.Büyükelçimizi çağıramadık, onlar gönderdi. Diplomatlarını gönderemedik, onlar çağırdı. Boynumuz büküldü, onurumuz çiğnendi. Böyle yaşamak size de zül gelmiyor mu?. Nasıl hazmedebiliyorsunuz?“ ifadelerini kullandı.

‘Daha Ne Kadar Susacaksınız?’

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından İstanbul’da yapılan mitingi eleştiren Yalçın,“Geçtiğimiz hafta yüzbinler toplanıp adeta Sayın Cumhurbaşkanı’na yalvardı; “İşte ordu, işte komutan!” Daha ne kadar susacaksınız? Her şey çok net! Ya milletin verdiği yetkiyi korkmadan kullanacak, zalimlerin pençesinde her gün yüzlerle can veren müminlerin elinden tutacak, gerçekten ak alınlarla yaşayacaksınız. Ya da o binlerce günahsız çocuğun ahı hem bu dünyada hem de ahirette sizi perişan edecek.

Sesimizi duyun, iki dünyanızı birden yakmayın; bir şey yapın!” dedi.
 

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme