KAL-DER nöbetini sonlandırdı

Kastamonu Kalkındırma Derneği (KAL-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Tugay Civelekoğlu, Romon Group'a ek süre verilmesi üzerine eylemlerini sonlandırdıklarını duyurdu. 

Kastamonu Kalkındırma Derneği (KAL-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Tugay Civelekoğlu, Romon Group’a ek süre verilmesi üzerine eylemlerini sonlandırdıklarını duyurdu. 

KAL-DER Başkanı Tugay Civelekoğlu, sürenin uzatılmasından dolayı teşekkür ederek; “Organize Sanayi Bölgesi’ndeki huzursuzluğu ve tıkanmışlığı siz kıymetli basınımız vasıtasıyla kamuoyuna taşıyarak, Kastamonu’nun önüne takoz koymak isteyenlere karşı balyoz olacağımızı belirterek Kastamonu’nun önünü açmak adına Romon Group’un yanında bir hak mücadelesi başlatmıştık. Allah’a şükürler olsun ki bir mücadelemiz daha başarıya ulaşmış olup, sesimizi sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan duymuştur. Bizlerin Kastamonu’daki uçak seferlerinin iptali üzerine başlattığımız çalışmada doğrudan müdahil olarak herkesin Cumhurbaşkanı olduğunu gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yine sesimizi duyarak Kastamonu’da yatırıma engel olmak isteyenlerin önüne bizzat kendisi çıkmış ve bu kararıyla Kastamonu’nun yarınlarının önünü açmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızda bizimle beraber kral çıplak demiştir. Burada aziz milletimiz adına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve sayın bakanımız Mustafa Varank’a en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“BU KASTAMONU’NUN ZAFERİDİR”

Nöbetleri tuttuğu konteynerlerine saldırılar olduğunu söyleyen Civelekoğlu; “Kimse mücadelemizin burada biteceğini sanmasın. Çünkü kurduğumuz Kastamonu Kalkındırma Derneği’miz, Kastamonu’yu kendisinden ibaret zannedenlerin karşısında hak mücadelesini elinden geldiği kadar, gücümüzün yettiği kadar, dilimiz döndüğünce bütün samimiyetimizle ve bütün kararlılığımızla gerekirse bedelde ödeyerek ilelebet devam ettirecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu noktada Kastamonu OSB’de başlattığımız Kastamonu’nun yarınlarının nöbetini tuttuğumuz konteynerimize yapılan saldırı ve pankartlarımızın çalınması konusunda da adli müracaatımız gerçekleşmiş olup suçun faillerinden adli mercilerde sonuna kadar Kastamonu için hesap sorulacaktır.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim arifesinde en yoğun olduğu dönemde bizzat müdahil olarak KAL-DER’e ve çalışmamıza sahip çıkan bu davranışı bizleri Kastamonu’nun geleceği için daha da umutlandırmıştır. Çünkü böylece tüm Türkiye’nin olduğu gibi Kastamonu’muzu da himayesinde gördüğü bir kez daha bu olayla tescillenmiştir. Nöbetimize başladığımızda biz herkesi 24 saat Kastamonu’nun geleceğine sahip çıkmak adına nöbet çadırımıza davet etmiştik, basınımızda bu daveti duyurmuştu. Bu kararıyla nöbet çadırımıza sayın Cumhurbaşkanımızda teşrif ettiğini açıklamıştır. Bu Kastamonu’nun zaferidir. Mücadelemizin zaferidir. Kararlılığımızın zaferidir” ifadelerini kullandı.

“NÖBETİMİZ BİTMİŞTİR”

Civelekoğlu son olarak; “Ayrıca kimse çalışmalarımızı sadece bu çadırdan ibaret sanmasın. Bu kafa yapısı değişinceye kadar çalışmalarımız bütün platformlarda devam edecektir. Ancak buradaki nöbetimiz bugün itibariyle bitmiştir. Bu vesileyle hepinize tekrar teşekkür ediyor, Romon Group’a, Romon Group’un Kıymetli yöneticileri Ayhan Kömeç ve Ergün Yaşaroğlu’na, bütün çalışanlarına yanımızda olmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bundan sonrada Romon Group’un, hemşehrimiz Sayın Ayhan Kömeç’in ve kıymetli çalışanlarının her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha kamuoyuna ilan ederiz. Sesimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza duyuran kıymetli basınımıza da teşekkür ediyoruz. Bu çalışmamızın Kastamonu’nun geleceği için en güzel neticelere vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Zafer her zaman olduğu gibi yine inananlarındır” dedi. 
 

Bakmadan Geçme