Kargın Göleti'nin Devri Önerildi

İl Genel Meclisi toplantıları devam etti. Toplantının gündeminde komisyon raporları ve bütçe görüşmeleri yer aldı.

Toplantıda ilk olarak Tosya Sekiler Kargın Göleti hakkında hazırlanan Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu raporu görüşüldü. Göletin borularının yenilenmesi için hazırlanan raporda; boruların bir kısmının yapılması adına IPARD projeleri kapsamında ihalenin yapıldığı, diğer bölümü içinde ihalenin yapılması gerektiği belirtilerek, İl Özel İdaresi ile Devlet Su İşleri arasında imzalanacak bir protokolle Kargın Göleti’nin DSİ’ye devredilmesinin daha uygun olacağı belirtildi. Komisyon raporu, rapor doğrultusunda ilgili kurumlara gönderildi.

Toplantının devamında, Bozkurt Bayramgazi köyündeki Bayramgazi Hz. Türbesi hakkında hazırlanan AR-GE Komisyonu raporu görüşüldü. Raporda sel afetinde zarar gören türbenin tekrardan aslına uygun yapılması ve tescil edilerek turizme kazandırılması gerektiği belirtildi. Söz konusu rapor Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne gönderildi.

Toplantının devamında İl Özel İdaresi’nin ihtiyacı olan ödeneğin karşılanabilmesi için 25 milyon TL’lik ek bütçe hazırlanmasına yönelik teklif ise, Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

Toplantıda son olarak Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün bütçesi görüşüldü. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün bütçesi 273 milyon 700 bin TL olarak meclisin bilgisine sunuldu.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme