Kastamonu'dan Avrupa Seferi

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Erasmus+ Programı Akreditasyonları kapsamında gerçekleştirilecek olan grup hareketlilikleri öncesinde katılımcı idareci ve öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş'ü ziyaret etti.

2024 yılında uygulanan projeler dâhilindeki Mayıs ayı ulus ötesi ilk faaliyetler 2023-1-TR01-KA121-VET-000164194 Mesleki Eğitim Erasmus Akreditasyonu ve 2023-1TR01-KA121-SCH-000147985Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında gerçekleşiyor. Öğrenci Grup Hareketliliği ve İşbaşı İzleme Hareketliliğine 10 öğrenci ve 32 öğretmen Makedonya'da katılacaklar.Kastamonu'dan Avrupa Seferi

2023-1TR01-KA121-SCH-000147985Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında; Kastamonu Şeyh Şabanı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi (5 öğrenci, 2 öğretmen) 1 Hafta-Makedonya, Taşköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi (5 öğrenci, 2 öğretmen) 1 Hafta-Makedonya, Kastamonu Orhan Şaik Gökyay İlkokulu, Kastamonu Yıldırım Beyazıt İlkokulu, Taşköprü Fatih İlkokulu, Kastamonu Ali Fuat Darende İlkokulu, Kastamonu Şerife Bacı Ortaokulu, Kastamonu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Kastamonu Vali Aydın Arslan Ortaokulu, Kastamonu Fen Lisesi, Prof. Dr. Saime İnal Savi Sosyal Bilimler Lisesi idareci ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. 2023-1-TR01-KA121-VET-000164194 Mesleki Eğitim Erasmus Akreditasyonunda ise; Taşmektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özlem Burma Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri programa dahil olacaklar.

‘Kişisel Gelişimlerine Büyük Katkı Sağlayacaktır’

Proje kapsamında öğrenci ve öğretmene faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere gerekli ön bilgilendirmelerin yapılmasının ardından konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, "Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yönelik bir uluslararası eğitim fırsatı sunan Erasmus+ programı, eğitim ve öğretim sürecimize katkı sağlayan, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ufuklarını genişleten önemli fırsatlar sunmaktadır. Öğrencilerimiz, bu program sayesinde Makedonya'da eğitim alacak, farklı eğitim sistemlerini deneyimleyecek ve uluslararası düzeyde arkadaşlıklar kuracaklar. Bu deneyimler, onların akademik ve kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlayacaktır. Öğretmenlerimiz de bu süreçte öğrencilerimize rehberlik edecek, onların her adımda yanında olacak ve aynı zamanda kendi mesleki gelişimleri için değerli deneyimler edineceklerdir. Bu program, öğretmenlerimize farklı eğitim yöntemlerini, pedagojik yaklaşımları ve yeni teknolojileri tanıma fırsatı sunacaktır. Bu önemli etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bu sürece katkı sağlayan herkese başarılar diliyorum. Türkiye Yüzyılı'nda hep birlikte daha güzel ve başarılı bir gelecek inşa edeceğimize olan inancım tamdır” dedi.

Bakmadan Geçme