Kastamonu Teknofest'e Hazırlanıyor

Bu yıl 10'uncusu düzenlenecek olan Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'in tanıtım ve bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapıldı.

Kastamonu Teknofest'e Hazırlanıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Şube Müdürü Vedat Terlemez ve lise öğretmenler katılım sağladı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Hasan Gümüş, “Ülkemizde 'Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye' hedefiyle başlatılan Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunda Kastamonu eğitim ailesi olarak başta TEKNOFEST olmak üzere her geçen gün teknoloji alanındaki yarışmalara ve organizasyonlara katılım sayımız gözle görünür şekilde artış göstermektedir. 2024 TEKNOFEST yarışmalarına ilimizden başvuru ve katılım sayısının katlanarak artmaya devam edeceğine inanıyoruz. Bu anlamda ilimizde güzel bir sinerji oluştu. Ülkemizdeki TEKNOFEST heyecanı Kastamonu’daki okullarımızı ve öğrencilerimizi de sardı. Öğrencilerimiz artık eğitim öğretim süreçleri ile birlikte hayatımızı kolaylaştıracak teknolojik buluşlara ve yeniliklere kafa yoruyor,  geleceğe yönelik projeler geliştiriyor,  böylece hem kendilerini geliştirip geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlanıyorlar hem de ülkemizin milli teknoloji hamlesine katkılar sunuyorlar. Böylesine anlamlı ve önemli bir alanda gönüllü olarak projeler üreten, teknolojik ürünler ortaya koyan ekiplerimizi, ekiplerde bulunan öğretmen ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

AR-GE Öğretmenlerinden Yalçın Emre Turhal tarafından TEKNOFEST yarışmaları ile ilgili bir sunum yapıldı. T3 Vakfı İl Temsilcisi Pervin Surguçoglu'nun sunumu ve Kastamonu Fen Lisesi öğretmenlerinden Şule Yaz'ın tecrübe paylaşım sunumu geçekleştirmesiyle toplantı sona erdi.

Özel Haber

Bakmadan Geçme