Kastamonu Tosya'da Masal Festivali

Kastamonu Tosya'da organize edilen Masal Kahramanları Aramızda etkinliği, Cumhuriyet Anaokulu ve Atatürk İlkokulu'nda gerçekleştirildi.

Kastamonu'da Tosya Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin organize ettiği “Masal Kahramanları Aramızda” etkinliği ilçedeki diğer okullarda sergilenerek adeta Masal Festivaline dönüştü.  

Tosya Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Göççük ve Edebiyat Öğretmeni Betül Şen, Din Kültürü Öğretmeni Nihat Ağacıkoğlu'nun organize ettiği Masal Kahramanları Aramızda etkinliği Cumhuriyet Anaokulu ve Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Masal kahramanlarının kılığına bürünen Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, anaokulu ve ilkokul öğrencilerini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası’nda masalların dünyasına yolculuğa çıkardılar.

Sahnede sergilenen oyunlarda Pamuk Prenses, Kırmızı Başlıklı Kız, Çizmeli Kedi, Sinbad, Alaaddin, Peter Pan,  Hansel ile Gretel, Külkedisi ve daha nice kahraman masallarla ilgili öğüt verip öğrencilerle eğlendiler. Tosya Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen kültürel etkinlik ilçede Masal festivali havasında devam ediyor. 
 

Bakmadan Geçme