Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş'ten Iğdır Açıklaması

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş'ten sert mesajlar! Eriş, 'Hiç kimseden korkmuyoruz. Telaşımız, paniğimiz yok. Leş kargalarına cevabı sahada vereceğiz' dedi.

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, A.H. Iğdır FK ile oynayacakları maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Eriş; “Hiç kimseden korkmuyoruz. Telaşımız, paniğimiz yok. Leş kargalarına cevabı sahada vereceğiz” dedi.

Geçtiğimiz 4 haftalık süreçte istemedikleri puan kayıpları yaşadıklarını söyleyen GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş’in açıklamaları şöyle: “Zaten ilk devre yakaladığımız puan farkları bu dönemler için gerekliydi. Son derece normal ve doğal gittiğimizi düşünüyorum. İlk devre yakaladığımız 4 maçta 4 galibiyet aldığımız periyot vardı sezona başlarken ama oyun kalitesi ve istatistiklere baktığımızda ilk devrede kazandığımız 4 maçın aksine ikinci devre oynadığımız müsabakaların 2 mağlubiyet, 1 beraberlik ve 1 galibiyete dönüştürdüğümüzde inanılmaz bir fark oluşturduğumuzu, pozisyon zenginliği bakımından ve oyun kalitesi açısından Etimesgut, Erzincan, İnegöl ve Fethiye maçlarına bakıldığında tüm insanların söyleyişlerinde inanılmaz bir oyun formatı olduğunu belirtiyorlar. Maçlarda oyun kalitesi var, pozisyon zenginliği var, oyun temposu bulunuyor, oyun şekli var ama maalesef burada dönüştüremediğimiz bir tek gol var. Futbol da netice oyunu olduğu için istediğiniz kadar kötü oynarsanız oynayın skora dönüştürdüğünüz taktirde başarılısınız. Ama istediğiniz kadar iyi oynayın skora dönüştürmediğinizde de o kadar başarısızsınız. Biz kendimizi son derece başarılı buluyoruz, şahane bir durumdayız, ümit ediyorum ki zaten içeride oynayacağımız müsabakalar bizim için bu anlamda dönüşü çok yüksek puanlar olacak. İnşallah bunları başaracak kalitedeyiz. Çok kaliteli bir takımız.”

‘Leş Kargalarına Verilecek Cevap Sahadadır’

Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş'ten Iğdır Açıklaması

Teknik Direktör Levent Eriş: “Bizler, şampiyonluk yolundaki en güçlü adayız ve en başındayız. Hiç kimseden korkmuyoruz, telaşımız ya da bir paniğimiz de yok. İnsanların aktardığı gibi maalesef kötü zaman diye adlandırılan kaos gibi düşünülen zaman içerisinde leş kargaları çıkar her zaman. Bu leş kargalarına verilecek en güzel cevap, her zaman sahadadır. Bizde bu sahanın her zaman en iyisini kullanan taraftayız. Bizler olmayacak denilenleri oldurduk, yapamaz dediklerini yaptık. İkinci devre itibariyle sadece oyunumuzu skora yansıtamadık. Oyun olarak çok kaliteli işler yaptığımızı net bir şekilde söyleyebilirim. Kaldı ki çok kötü zeminlere rağmen bu oyunları oynadık. İnegöl’de bir müsabaka oynadık şu anda antrenman yaptığımız sahadan çok kötüydü zemin. Yine İnegöl’de de yüzde 100 goller kaçırdık. Maç sonunda hocaları, yöneticileri, yanımıza gelip ‘bizleri ilk defa kendi sahamızda bu kadar hapseden, pozisyon bulan takımsınız’ dediği, Fethiyespor’un hocasının maçın ardından yaptığı açıklamalar. Erzincan maçından sonra futbolcuların ve vatandaşların açıklamaları. Etimesgut maçını zaten saymıyorum, 11 tane net pozisyon bulduk ama değerlendiremedik. İkinci devrede 4 maçın geneline baktığımız zaman kötü gidişat diye adlandıranlar önce bir istatistiklere baksınlar, genel duruma bir baksınlar, oyuncularımızın performansına baksınlar ondan sonra bizleri değerlendirsinler. Biz hiç panik yapmıyoruz çünkü iyi oynayıp ta maç kaybetmek kötü değil, kötü oynayıp ta maç kaybetmek iyi değil. Kötü oynarsanız problem olur. Şu anda biz iyi oynuyoruz. Maç kaybediyoruz, problem değil çünkü bizler biliyoruz ki bu dönüşümü sağlayacağımıza ve bu oyunumuzu puanlara da yansıtacağımıza adımız kadar eminiz.”

‘Kastamonuspor Olarak Şampiyonluğumuzu İlan Edeceğiz’

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş: “Iğdır, şu anda ligimizin lideri durumunda bulunuyor. Maç fazlasıyla ve bir puan önümüzde bulunuyor. Önemli değil, bizler 7 puan fark açtığımızda da daha ligin başlamadığını söylemiştik. Ligin son 7 haftasında asıl lig başlar. Bizler de o ana kadar bu puan farkını kapatıp açabildiğimiz kadar puan farkını açmaya gayret edeceğiz. Iğdır, ligin en pahalı, en sükse yapan takımlarından bir tanesi. Bulunduğu konumda da başarılı görülüyor. Bizim zaten tek rakip olarak gördüğümüz takımlardan bir tanesi Iğdır oluyor. Şu anda puan cetvelinde sıralamaya bakıldığında yerinde görülüyor. Biz kazanmak istiyoruz, başarmak istiyoruz. Bizim hayalimiz var, biz şampiyon olmak istiyoruz. Bu şampiyonluk yolunda engeller olacaktır. Duraklamalar olacaktır. Bunların hepsinin üstesinden gelecek kadar kaliteli bir takımız. Kimse merak etmesin, böyle günlerde ortaya çıkanlar timsah gözyaşları dökmesinler. Hiç gerek yok, bizler ne istediğimizi çok iyi biliyoruz. Kimse de kötü zaman deyip takımımıza farklı yakıştırmalarda bulunmasınlar. İnşallah herkes görecek ki bizler, Kastamonuspor olarak şampiyonluğumuzu zaten ilan edeceğimizi düşünüyoruz. Bizim bu konudaki güvenimiz, inancımız, rahatlığımız da tamdır.”

Bakmadan Geçme