KATSO, Ekonomi Şûrası'nda taleplerini sıraladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) düzenlediği 'Ekonomi Şûrası' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve ekonomiden sorumlu bakanların katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Şûraya katılan Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ilimizin ekonomi alanındaki taleplerini yaptığı konuşmada dile getirdi. Şûrada konuşan KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu oda üyelerinden gelen talepler başta olmak üzere ilimizin beklentisi olan projeleri 3 başlık altında toplayarak dile getirdi.  KATSO Başkanı Fındıkoğlu yaptığı değerlendirmede, “KATSO, üyelerinden gelen talepler yanı sıra ilimizin tamamının beklenti halinde olduğu talep ve projeleri de her platformda dile getirmeyi sürdürecek” dedi.

FINDIKOĞLU’NUN TALEPLERİ 

KATSO Başkanı Fındıkoğlu’nun konuşmasında 3 ana başlık altında topladığı taleplerini; “Finansmana erişim konusunda Kredi Garanti Fonu ve Nefes kredilerinin yeniden kullanıma açılması. Araç ve İhsangazi ilçelerimizin bünyesinde yer alacak olan yaklaşık 3 Milyon m2 alanı kapsayan OSB’nin yapımı. Kastamonu OSB’nin genişlemesi; Tosya, Taşköprü, Seydiler ve Devrekani (Tarım ve Hayvancılık İhtisas) OSB’lerin tam kapasite ile çalışması için gerekli olan desteklerin sağlanması. Komşumuz Çankırı ve Karabük illerinin demiryolu ile ilimize bağlanması ilimizdeki maden ocakları ve entegre tesislerin nakliye problemlerini çözecektir. İlimizin liman ile Anadolu’ya bağlanma konusunda en kısa mesafede olduğu göz önünde bulundurulduğunda nakliye açısından demiryolunun önemi artırmaktadır. Sınır komşumuz Çankırı veya diğer sınır komşumuz Karabük iline demiryolu ile bağlanılması konusunda desteklenmesi ve yatırım programına alınması gerekmektedir” şeklinde sıraladı. 

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme