KGD, Bakan Yumaklı'ya Yerel Gazetelerin İlan Sorununu Anlattı

Kastamonu Gazeteciler Derneği Başkanı İzzet Sarı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kastamonu'yu ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile bir araya gelerek yerel gazetelerin problemlerini anlatarak orman ihale ilanlarının gazetelerde yayımlatılması için destek istedi.

Kastamonu Gazeteciler Derneği Başkanı İzzet Sarı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kastamonu'yu ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile buluştu. Kastamonu Şerife Bacı Öğretmenenindeki buluşmada Başkan Sarı ve yönetim kurulu üyeleri, Kastamonu’da bulunan yerel gazetelerin sorunlarını anlatarak istişarede bulundu. Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 2015 yılına kadar uygulanan orman ihaleleri ilanının gazetelerde yayımlanması uygulamasının tekrar başlatılmasını isteyen Sarı, bu sebeple gazetelerin yaşadığı sorunlarını ifade etti.

Yerel gazetelere önem verdiklerini ifade eden Bakan Yumaklı ise, Sarı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek problemin çözülmesi için çabalayacağını ifade etti.

KGD Başkanı İzzet Sarı, ziyaret sonunda Bakan Yumaklı’ya İstiklal Marşı’nın ilk yayımlandığı Açıksöz Gazetesi’ni hesiye etti.

Bakmadan Geçme