Kılıçdaroğlu'ndan Erzurum'daki saldırı sonrası açıklama

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum mitinginde Ekrem İmamoğlu'na saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erzurum milli kurtuluş mücadelemizin en önemli kentlerindendir. Erzurumlular dadaştır, bu işlere girmezler, insanları severler. Oradaki provokasyonlar Erzurumlu kardeşlerimizi üzdü. Erzurum böyle değil, bir avuç kişi yaptı" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi. Hiç kimse ile kavga etme niyetlerinin olmadığını belirten Kılıçdaroğlu; “Hiç kimsenin yaşam tazı siyasete konu olmayacak. Dünyanın en güzel kentlerinden birisinde yaşıyorsunuz. Bazı temel noktalara değineceğim; şöyle bir laf ediyorlar: ‘Kılıçdaroğlu’nu seçerseniz gelecek Rusya ile kavga edecek ve Rusya’dan turist gelmeyecek.' Barıştan ve huzurdan daha güzel ne olabilir. Herkes turist olarak elini kolunu sallayarak bizim ülkemize gelecek. Bizim kavga etme gibi bir niyetimiz yok. Buraya Rusya’dan turist olarak gelen herkesin başımız üzerinde yeri var. Her seferinde daha fazla turist gelecek. Kimse endişe etmesin, belediye başkanlarımızın yaptığı yardımlar tam 4 kat arttı. Söyledikleri bir şey daha var: ‘Terör örgütleri ile işbirliği yapacak.’ Bizim iki kırmızı çizgimiz var, biri bayrağımız diğeri de vatanımız. Bayram ve vatan bizim için vazgeçilmezimizdir” diye konuştu.

"PROVAKASYONLARA KARŞI DİKKATLİ OLACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bay Kemal’in sözü var en geç 2 yıl içerisinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi göndereceğiz. Suriyeli turist olarak gelebilir. Onları kendi ülkelerine uğurlayacağız. Ben saraylarda oturmayacağım. Birleşe birleşe kazanacağız. Sandığa giderek oyumuzu kullanacağız. Gerginlikten bir şeyler kazanmak istiyorlar, her birimiz dikkatli olacağız. Provokasyonlara karşı dikkatli olacağız. Bu ülkede hiç kimse yalnız olmamalıdır. Her birimiz sükûnetle bakmalıyız. Toplumu birbirine tahrik etmek istiyorlar. Hiç endişe etmeyin Sinan Ateş’in katillerini yakalayacağım. Gerginlikten kaçınacağız, germek istiyorlar. Erzurum milli kurtuluş mücadelemizin en önemli kentlerindendir. Erzurumlular dadaştır, bu işlere girmezler, insanları sever. Oradaki provokasyonlar Erzurumlu kardeşlerimizi üzdü. Erzurum böyle değil bir avuç kişi yaptı. Bayram havasında gideceğiz sandıklara, biz yeniden demokrasi getireceğiz. Çocuklar twit attığı zaman anneleri babaları uyarmayacak. Beni en rahat eleştireceksiniz ben sizin eleştirilerinizden ders çıkaracağız.”

"BARIŞI GETİRECEĞİZ"

Belediye başkanlarının başarıları ile gurur duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu; “Sözüm söz bizim iktidarımızda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir yoksul ailenin elektriği ve doğal gazı kesilmeyecek. Huzuru ve kardeşliği ya getireceğim ya getireceğim. Her şey çok güzel olacak. Bu ülkeye baharlar getireceğiz, bu ülkede beraber yaşamanın ne kadar güzel olduğunu hepimiz göreceğiz” sözlerine yer verdi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme