• Haberler
  • Genel
  • Kızılay Dayanışmanın Sembolü Olmaya Devam Ediyor

Kızılay Dayanışmanın Sembolü Olmaya Devam Ediyor

Ülkemizde ve dünyada olduğu gibi Kastamonu'da da hoşgörü, birlik, beraberlik, merhamet, şefkat, paylaşma ve dayanışmanın sembolü olan Türk Kızılay, şeffaflık ilkesiyle 2024 yılı gelir ve giderlerini Kastamonu halkı ile paylaştı.

2024 yılında hayır sahiplerinin Türk Kızılay’a güvenerek 472 bin 300 TL burs, 111 bin 800 TL Zekât, 58 bin 225 TL fitre, 53 bin 200 TL fidye, 980 bin 980,41 TL genel bağış ve 258 bin 940 TL Filistin İnsani Yardımları olmak üzere toplamda bir milyon 935 bin 445,41 TL teslim ettiği ve bu miktarın çok daha fazlasıyla ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırdığı paylaşıldı.Kızılay Dayanışmanın Sembolü Olmaya Devam Ediyor

İki Milyon Türk Lirası Değerinde Gıda Yardımı

Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi insanların kalplerine ve hayatlarına dokunarak; kardeşlik değerlerine sahip çıkarak iyiliği yaygınlaştırmak için çalışmalarına aralıksız devam eden Türk Kızılay’ın Kastamonu Şube Başkanı Sabit Tavil yaptığı açıklamada, “Şeffaflık ilkesi bizim için çok önemli bir değer olduğundan dolayı gelir ve giderlerimizi şeffaf bir şekilde açıklamayı kendimize görev edindik. Kızılay’ımız yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor. Ramazan ayı süresince de Kastamonu’da ihtiyaç sahibi insanların evde aş kaynatmasına destek olmak amacıyla 3 bin TL değerinde 246 adet gıda kolisi ve bin 146 kişiye 2 bin 292 adet 1 Kg’lık et konserve dağıtımı yapıldığını aktardı. Yine Ramazan ayında 200 aile ve 600 kişiye 600 bin TL değerinde kıyafet yardımı ve bin 8 çocuğumuza değerli bağışçılarımızın yardımıyla alınan 151 bin 200 TL değerinde kırtasiye malzemesi, bayramlık, oyuncak vb. hediyelerimizin dağıtımı yapılmıştır” dedi. 

Üç Buçuk Milyon Türk Lirası Nakdi Yardım

Kızılay’ın simgesi olan kırmızı hilalin, Kastamonu’da da en sıkıntılı zamanlarda uzanan yardım elinin ve umudun adı olmaya devam ettiğini belirten Başkan Tavil, “Ramazan ayında yetim ve öksüz 650 çocuğumuza 390 bin TL,  ihtiyaç sahibi 300 üniversite öğrencisine 180 bin TL ve ilimiz, temsilciliğimiz olmayan ilçelerimiz ve köylerimizde bin 482 kişiye 2 milyon 964 bin TL değerinde nakit yardım yapılmıştır. Ayrıca öksüz çocuklarımızla ve üniversite öğrencileri ile iftar yemekleri düzenleyip; Kadir Gecesinde Kuzeykent Ulu Camii ve Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Camii’nde 2 bin 500 kişiye güllaç dağıtımı yapılarak paylaşmanın ve bu iyilik hareketinin bir parçası olmanın huzur ve mutluluğunu yaşadık” şeklinde konuştu.

'Bağışçılarımıza Şükranlarınımızı Sunuyorum'

Tavil son olarak: “Milyonlarca gönüllünün tarih boyunca verdiği su ile büyüyen iyilik çınarı Kızılay, tüm bu yardımları hayır sahibi bağışçılarımızın destekleri ile sadece Ramazan ayında değil tüm yıl boyunca da gerçekleştirmiştir. Dokunduğu hayatları iyileştirmeyi ve insanlığa hizmette Kastamonu’muzu en iyi şekilde temsil etmeyi sürdüreceğine inandığım Türk Kızılay’ın, tüm mensuplarına, gönüllülerine ve hayır sahibi bağışçılarımıza en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyor, aralıksız devam eden çalışmalarımıza desteklerinin her daim devamını diliyorum. İyilik var olduğu sürece insanların acısını dindirmek için gece gündüz demeden çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme