KSK Teknik Direktörü Eriş: 'Bu şehre şampiyonluk yaşatmak istiyoruz'

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, basın toplantısı düzenleyerek Etimesgut Belediyespor karşılaşmasını değerlendirdi ve bu hafta sonunda oynayacakları 24Erzincanspor maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sezona iyi başlamanın önemli olduğunu vurgulayan Teknik Direktör Levent Eriş; “Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi ifade etmiştim, eksiklerimiz vardı; son iki gün kala da iki tane daha oyuncumuzu daha dâhil olduk. Bu, gerçekten zor bir durumdur. Kaleci Abdullah ve Yalçın’ı davet ettik. İki gün kala geldiler ve iki gün sonra da maça çıktılar. Çok zor bir şeydi. İlk maçı kazanmak çok önemli ve değerliydi. Sayın Başkan Cengiz Aygün’ün önderliğinde tam da istediğimiz gibi ideal bir kadro kuruldu. Bu kadro kurulurken çok büyük emekler verildi, çabalar sarf edildi. Bence uzun yıllar sonra ilk defa böyle güzel bir kadro kuruldu. Müsabaka da çok sıcak bir havada oynandı. Oyunun hâkimi iki devrede de bizdik ama bariz bir hatayla gol yedik. Golü yedikten sonra da; bu liglerde geri dönmek çok zordur. Rakip takımlar oyunu oyalar ve oyun dışında oyun oynarlar, hakemlerin de buna iştirak etmeleriyle birlikte ortaya son dereceye geri dönüşü zor müsabakalar ortaya çıkıyor. Bu takımın geri dönüşünde sıkıntı olmayacağını gördük. İyi başladık… Sonunun da iyi olmasını çok arzu ediyoruz. Oyuncularıma da çok güveniyorum” dedi. 

“BİR ŞEYLER DEĞİŞMEK ZORUNDAYDI”

Kastamonuspor’u ayağa kaldırmak istediklerini söyleyen Eriş; “Bir şeyler değişmek zorundaydı. Futbolu tekrar sevdirmek istiyoruz. İnsanların birçoğunun uzaklaştığı bir takım vardı. Ama tekrar bu heyecanı yakaladığımız için çok mutluyuz. Ankara’ya; hem Kastamonu’dan hem de İstanbul’dan gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Dün galibiyeti kapattık.  Daha sonra da Erzincan maçına odaklandık. İçeride oynayacağımız Erzincan maçıyla ilgili çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Oyuncularımız da Erzincan maçıyla birlikte ilk defa taraftarların önüne Gazi Stadı’nda çıkacak. Kastamonu’nun coşkuyla beklediği bir taraftar kitlesinin oluşacağı müsabakaya bizler de çok heyecanlıyız. İnşallah, taraftarlarımıza da güzel bir armağan veririz. Bireysel olarak herkes iyi olabilir. İçeride tutacağımız iç transferdeki oyuncuların çok değerli olması gerekiyordu. Gelecek oyuncuların davranışları, tamamen kalacak oyuncularımızın davranışlarına benzeyecekti. Eğer burada kalan oyuncularımız gerçekten takımlarını seviyor, bu şehri seviyorsa; gelecek oyunculara da bunu adapte edeceklerdi. Bu takımdaşlığı da kalan oyuncularımız başardı. Gelenlere, buranın iyi bir aile olduğunu anlatarak süreci sürdürdü” ifadelerini kullandı. 

“ÇOK KALİTELİ BİR OYUNCU GRUBUMUZ VAR”

Etimesgut Belediyespor maçını değerlendiren Eriş; “Etimesgut, basit bir takım değildi. 20 tane transfer yapmış, bizim harcadığımız paradan çok daha fazlasını harcamıştı. Biz, çok iyi bir kadro kurduk ve dengeli gittik. Gerçekten en az iki katımıza yakın para harcadılar. Bizim transferlerde Cengiz Aygün’ün tek başına bunu karşılaması gerçekten üzücü bir durumdu ama karşımızdaki rakibi yenmek, lige iyi başlangıç yapmak bir tarafa; çok kaliteli bir oyuncu grubumuz var. Başka bir takım olgusuyla başladık. Her golden sonra herkesin kulübeye koşusu, oyuncuların sarılması, bunlar hepsi bir takımdaşlığın örneğidir. Kısa zamanda bunu yaşamanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

“SAVUNMA ANLAMINDA ÇOK CİDDİ HATALAR YAPTIK”

Hedefin şampiyonluk olduğunu ifade eden Levent Eriş; “Kim ne düşünüyorsa düşünsün. Bir maç kazandık da şampiyonluğu düşünüyoruz değil. Oyuncularımıza da bunu söylüyoruz. Savunma anlamında çok ciddi hatalar yaptık, bunları da ortadan kaldıracağız. Takımı, 3’lü oynamadan 4’lü oynamaya geçirdik.  O yüzden oyuncularımız dönüşürken ufak tefek hatalar yaptılar.  Biz, hatalarını onlara anlattık. Maçın analizini yaptık ve gerçekleri gördüler. Sonun, bizim için çok iyi biteceğini düşünüyorum. Play-Off, zaten olmazsa olmazımız ama şampiyonluğu da yakalamak için çok hayal kurmaya gerek yok, bu takımı kurarken hayalimiz şampiyonluktu. İnşallah gerçekleştireceğiz ama daha erken. Kayıplar olacak, bunları yaşayacağız. En azından elimizde şu var; oynayan-oynamayan kaliteli bir grup var. Şu an itibariyle herhangi bir oyuncu almayı düşünmüyoruz. Transfer konusunu kapattık. 15 Eylül’e kadar vakit ama bizim öyle bir takımımız yok. Çok acil bir durum olursa da bunu bizden esirgemeyecek bir başkanımız var” dedi. 

“BU ŞEHRE ŞAMPİYONLUK YAŞATMAK İSTİYORUZ”

Levent Eriş son olarak; “6 yıl sonra ilk maçını kazanmış bir takımız. Taraftarlardan şunu rica ediyorum; tabii ki herkes deplasmana gelemez. Ama bu müsabakaya ve bundan sonraki içerideki müsabakalara gelmeleri lazım. İçerideki müsabakalarda her birinde taraftarların desteğine ihtiyacımız var. Maç başı 2 puanla şampiyon olmak istiyoruz ve bunun için de içerideki maçların hepsini kazanmamız lazım. Bu kazanma gücünü de taraftarlardan yakalamalıyız. Maçın seyrini, şeklini, genelini onlar yaşayacak ve bizlere yaşatacak.  O yüzden de kişiler üzerinde durulmamasını rica ediyorum. Burada tek amaç arma. Armanın dışındaki herkes hikaye, ben de olmak üzere… Bütün Kastamonusporluyum diyen herkes bu müsabakaya ve bundan sonraki müsabakalara gelmelerini, sadece takımlar ilgilenmelerini rica ediyorum. Alın size şampiyonluğa oynayacak bir kadro, alın size harika isimler, gelin hep birlikte taşın altına elimize sokalım. Bu şehre şampiyonluk yaşatmak istiyoruz. O yüzden de Pazar günü işlerini güçlerini bıraksınlar, herkesi bekliyorum. Lütfen, çoluğunu çocuğunu ailesini kapan herkes gelsin. Biz istiyoruz, oyuncu istiyor, büyük başkanımız istiyor, taraftar da istediğini gösterecek” ifadelerini kullandı.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme