KÜ'de Öğretmenler Günü Kutlandı

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü programı fuaye alanında gerçekleşti.

KÜ'de Öğretmenler Günü Kutlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış konuşmasını ise Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşe Feray Özbal yaptı. Özbal, konuşmasında büyük bir emekle buraya gelen öğrencilerin aslında birer öğretmen adayı olduğunu hatırlatarak, gelecekteki nesillerin sporu hayatının merkezine koyması gerektiğini vurguladı. 

Doç. Dr. Özbal’ın ardından kürsüye çıkan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Baydil konuşmasında toplumların yükselmesinde sporun ve sporcunun önemli bir payı olduğuna dikkat çekti. Başarılı sporcuların arkasında içindeki cevheri ortaya çıkaran iyi bir öğretmen olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Baydil, sporda ve sporcu eğitiminde özveri ve ahlakın esas olduğunun altını çizdi. Konuşmasının ardından Prof. Dr. Baydil, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm başkanlığına akreditasyon sürecinde gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Öğretmenlik Konulu Söyleşisi Gerçekleştirildi

Açılış konuşmalarının ardından Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Eski, “Öğretmenlik” konulu söyleşisini gerçekleştirdi. Söyleşide Doç. Dr. Eski, eğitimde sporcu ahlakının yeri, beden eğitimi öğretmenlerinin sorunları ve geleceği gibi konular hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Etkinliğin son bölümünde Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan öğretmenlik temalı video gösterisinin ardından öğrencilerinin zeybek gösterisi ile etkinlik son buldu.

Bakmadan Geçme