KÜDEF, 2023 Fidan Dikecek

Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Küçükçekmece Kaymakamlığı destekleri ile Küçükçekmece Dernekler Federasyonu'nun (KÜDEF) tarafından Küçükçekmece'de 2023'te 2023 fidan dikim programı düzenlenecek.

Küçükçekmece’de faaliyet gösteren Türkiye’nin her bölgesini, hatta Orta Asya ve Balkanları temsil eden derneklerin bir araya gelerek dernekleri bir çatı altın da toparlayan, Kardeşler topluluğu olarak vurgulanan, yüzlerce farklı kültürü bir araya getirme misyonunu üstlenmiş Küçükçekmece Dernekler Federasyonu Küçükçekmece’nin tüm renklerini tek çatı altında toplamayı başardı.

İstanbul’un Kültür açısından en zengin ilçelerinin başında yer alan, İstanbul’da bünyesinde en çok derneği olan Küçükçekmece’de Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Milli Ağaçlandırma Günü ilan ettiği 11 Kasım’da Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel Küçükçekmece’ye 2023’te 2023 fidan dikimi projesi hayata geçiyor.

‘Gün; Fidanları Toprakla Buluşturma Günü’

KÜDEF Başkanı Eyüp Sabri Atay; “Her ses, her renk, her bölge olarak faaliyetlerini sürdüren KÜDEF’in amacı: Kültürel bir kaynaşma sağlamak, doğduğumuz şehirler kadar, yaşadığımız kente de sahip çıkmaktır. İstanbul Valiliği, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Küçükçekmece Kaymakamlığı, kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimin,  siyasi partilerin, muhtarların, sivil toplum kuruluşlarının ve Küçükçekmece halkının katılımı ile yapılacak. Ormanlarımızı korumak, yurdumuzu daha sağlıklı, daha yaşanılabilir kılmak, bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Gelecek nesillerimiz için gün; fidanları toprakla buluşturma günü” dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme