Kürdîlihicazkâr Fasıl Programı Düzenlendi

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzikoloji Bölümü Doç. Dr. Sıtkı Akarsu'nun öncülüğünde unutulmaz bir fasıl programına ev sahipliği yaptı. Kürdîlihicazkâr eserlerin ön planda olduğu konser, sanatseverlerle buluştu.

Kürdîlihicazkâr Fasıl Programı Düzenlendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Doç. Dr. Sıtkı Akarsu'nun yönetimindeki fasıl programı, çeşitli usullerdeki şarkı formu örneklerini içeren, gazel ve ara taksimlerle zenginleştirilen birbirinden etkileyici eserlerle dolu bir konseri müzikseverlere sundu. Konser, bir peşrevin ardından, aralarında aranağmelerle bağlanan şarkılarla başladı ve bir saz eseriyle muazzam bir finalle son buldu.

14 Eser İcra Edildi

Faslı yöneten sanatçı Doç. Dr. Sıtkı Akarsu'nun yanı sıra, ara taksimlerde kanunu Emir Ferdi Matur, udu Mehmet Ali Çamur ve kemani Osman Özdamarlar bir araya gelerek muhteşem bir uyum sergiledi. Ayrıca, “Meftunun oldum ey vech-i ahsen” adlı eserde Sıtkı Akarsu, etkileyici bir Kürdîlihicazkâr gazel seslendirdi.

Toplamda 14 eserin icra edildiği bu özel konserde, sanatın ve müziğin derinliklerine yapılan bu yolculuk, katılımcılardan tam not aldı. Konserin sonunda, sanatçılara duyulan teşekkürlerin ifadesi olarak çiçek takdimi gerçekleştirildi ve unutulmaz bir müzik ziyafeti sona erdi.

Özel Haber

Bakmadan Geçme