Proje Yazma Ve Hazırlama Eğitimleri Tamamlandı

Erasmus+ KA122 Projesi Yazma ve Hazırlama Eğitimleri Kastamonu'da mesleki eğitim veren okulların idareci ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje Yazma Ve Hazırlama Eğitimleri Tamamlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul/kurumların proje yazma ve yönetme yeterliliklerinin artırılması ve Erasmus+ Programı 2024 teklif çağrısı döneminde proje başvuru sayısı ve içeriğinin zenginleştirilmesi amacıyla Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği (KA122- Mesleki Eğitim) Eğitimleri kapsamında ARGE Ekibi Öğretmenlerinden Mahir Emre Doğuş tarafından öğretmenlere Erasmus+ KA122 Projesi Yazma ve Hazırlama Eğitimleri Kastamonu'da mesleki eğitim veren okulların idareci ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden eğitim hakkında yapılan bilgilendirmede; “Proje hazırlayan okul sayımızı arttırmayı hedeflediğimiz Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği (KA122- Mesleki Eğitim) Proje Yazma ve Hazırlama Eğitimleri sayesinde daha önce Erasmus+ programına katılım sağlamayan okullarımız da kısa dönemli olarak proje yapma imkânına sahip olabileceklerdir. Projelerin kabul olması halinde meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerimiz alanlarıyla ilgili Avrupa'da staj yapma şansı yakalayacaklar. İlimizin hibe desteklerinden azami fayda sağlaması, ulusal ve uluslararası fonlara başvuru kapasitesinin artırılması, proje hazırlama ve başvuru süreçlerinde öğretmenlerimizin proje yazma becerilerinin geliştirilmesi amacıyla Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından eğitim faaliyetleri düzenlenmeye devam edecektir. İl Müdürlüğü olarak eğitimlere katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz” denildi.

Bakmadan Geçme