MEB AKUB'un Sergisi Açıldı

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde hayatını kaybedenleri anmak ve toplumu deprem bilinci konusunda bilgilendirmek amacıyla Kastamonu MEB AKUB ekibinin bu süreçte yapmış olduğu çalışmalardan oluşan sergisinin açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş yaptı.

Gerçekleşen açılışa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Şeker ve Yaşar Dolapcı, İSG Koordinatörü Turhan Ahmetoğlu, Ekip Lideri Ali Sezdirmez, ilimiz MEB AKUB üyeleri, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılışında konuşan İl Müdürü Gümüş; “Depremler yaşamlarımızı derinden etkileyen doğal afetler arasında yer alıyor. Ancak bu acı deneyimlerden ders çıkarmak ve gelecekteki felaketlere hazırlıklı olmak da önemli bir sorumluluğumuzdur. MEB AKUB ekibimizin faaliyetlerinin yer aldığı fotoğraf sergisi, sadece geçmişte kaybettiklerimizi hatırlamak değil, aynı zamanda deprem güvenliği konusunda farkındalık yaratmak için bir fırsattır. Toplum olarak, depremlerle başa çıkma ve zararları en aza indirme konusunda birlikte çalışmalıyız. Bu vesileyle, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı anmak için düzenlenen fotoğraf sergisine katılan herkese teşekkür ediyorum. Birlikte, daha güvenli ve dayanıklı bir gelecek inşa etmek adına el birliğiyle çalışmaya devam edelim” dedi.

Özel Haber

Bakmadan Geçme