MHP'den 'İstiklalden İstikbale' Yürüyüş

'İstiklalden İstikbale Yürüyoruz' yürüyüşü gerçekleştirildi. Kışla Parkı'ndan başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi.

Kastamonu Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından ‘İstiklalden İstikbale Yürüyoruz’ yürüyüşü gerçekleştirildi. Kışla Parkı’ndan başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. 

Yürüyüşe Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Emre Şahin, MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, MHP KAÇEP Sorumlusu Serap Uzunsokaklı ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

‘Bu Size Son Feryadım’

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Belediye başkanlığından daha öte meseleler var. Sırf belediye başkanı olabilmek için her türlü ahlaksızlığı Kastamonu insanına layık görenler var. Bu hırsı azmışlara dikkat edin. Bunlar sizin evlatlarınız için tehlike. Her konuyu tek tek anlatmaya çalıştım. Değerler üzerine siyaset yaptığımızı söyledim. Söylediğimiz her sözün altı dolu. Bu size son feryadım, son çağrım olacak.”

Hasan Baltacı ve Tahsin Babaş’a Yüklendi

CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş’a yüklenen Yüksel Aydın: “Kastamonu’nun oylarıyla milletvekili seçildi. Oyları çöpe attı ‘Ben Kastamonu’da belediye başkanlığı oynayacağım’ dedi. Ne istiyorsunuz bu Kastamonu’dan ideolojik çapsız? ‘Şehit cenazesi benim omzuma yük diyeceksin, Kastamonu’da siyaset yapacaksın! Onun kimin Hasan’ı olduğunu tüm Kastamonu biliyor. Sen hangi Kastamonu’da hangi oyunu oynuyorsun, neyin hesaplaşmasını yapıyorsun? Kastamonu’yla ideolojik ve tarihsel olarak hesaplaşmak istiyorlar. Bu şehir Kurtuluş Mücadelesi’nde en çok şehidi veren memleket. Eli kanlı pisleri bu Kastamonu’ya sokamazsın sen! Geldiniz Hikmet denen sirk soytarısıyla Kastamonu’da CHP’yi ele geçirdiniz, gerçek CHP’liler partisine giremez oldu. Çapsız Hasan, Atatürkçü Düşünce Derneği’nden niye istifa ettin?”

Aydın: “37 bin haneye 2’şer bin liralık çek dağıttılar. Tahsin Babaş bu para nereden var sende? Kirlettiğin şehri temizlemek için deterjan bulamadık. Kul nasip etse Cenab-ı Allah nasip etmeyecek sana. Tahsin Babaş bugün suyun önemiyle alakalı ayet okudu. Su berekettir, berraktır, hayattır ama öyle bir lağım suyundasın ki senin temizlenmen asla mümkün değil.”

‘Gecem de Gündüzüm De Kastamonu Olacak’

Derdim evlatlarınız, çocuklarınız, gençleriniz. Biz beraber Kastamonu’yu yönetiriz. Kastamonu’yu Kastamonu’nun çocuklarıyla, gençleriyle, garibanlarıyla, ıssız sokağında olanlara yöneteceğim. Sessizin sesi, aşsızın aşı, evsizin evi olacağım. Olmazsam Cumhuriyet Meydanı’nda yüzüme tükürün. Lütfen oy verirken vicdan süzgecinden geçirin. Bu seçim önemli bir seçim. Gecem de gündüzüm de Kastamonu olacak. Ben bu Kastamonu’yu karşılıksız sevdim. Evlatlarınız geleceği için bu 2 tehlikeli meczuptan Cenab-ı Allah sizi uzak tutsun.”

Bakmadan Geçme