• Haberler
  • Siyaset
  • Milletvekili Ekmekci: 'Sağlıkta bölge merkezi iddiasını taşımayı hedefliyoruz'

Milletvekili Ekmekci: 'Sağlıkta bölge merkezi iddiasını taşımayı hedefliyoruz'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, bu hafta içinde gerçekleştirdikleri Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ziyaretleri hakkında değerlendirmede bulundu.

Kastamonu'nun sağlık alanında ivmesini yükseltmek için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile bakanlıktaki makamında görüştüklerini kaydeden Milletvekili Ekmekci, "Milletvekilimiz Sayın Halil Uluay ile birlikte Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca'yı ziyaret ettik. Göreve geldiğimizden itibaren fotoğrafını her yönüyle çekmeye gayret ettiğimiz ilimizin sağlıktaki durumunu Sayın Bakanımıza arz ettik. Kısa, orta ve uzun vadede olan taleplerimiz var. Sayın Bakanımızın Kastamonu'ya olan yakın, sıcak ve samimi hassasiyeti bizleri fazlasıyla memnun etti. Teşhis ve tedavi noktasında ilimize tam anlamıyla cevap verdiği gibi bazı branşlarda dışarıdan hasta çeken bir kapasiteye Kastamonu'yu ulaştırmayı ve bölge merkezi iddiasını taşımayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

“ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANIMIZ KASTAMONU'YU YAKINDAN TANIYOR”

Milletvekili Halil Uluay, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İGM Başkanı Güray Parçal, AK Parti Çatalzeytin İlçe Başkanı Musa İhsan Uğuz ve beraberindeki heyet ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nu TBMM'de ziyaret ettiklerini kaydeden Milletvekili Ekmekci; “Sayın Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu Kastamonu'yu çok yakından tanıyor. İl içi ve il dışı ulaşım hatlarımız ile ilgili kendisine dosyamızı sunduk. İlimizi tüm ulaşım hatları ile yakından bilen Sayın Bakanımız, taleplerimizle yakından ilgilendi. Ulaşım ve altyapı kalitemizin ivmesini elbirliği ile artırmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. 

“HER ALANI TİTİZLİKLE İNCELEMEYİ VE BAKANLIKLAR İLE BULUŞTURMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Kastamonu'yu alan alan, bölge bölge masaya yatırdıklarını kaydeden Milletvekili Ekmekci, “Yerelde titizlikle çalışıyoruz. Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimizi oluşturarak tüm kesimlerin işbirliği ile bakanlıklarla iletişime geçiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Özel Haber

Bakmadan Geçme