Murat Başesgioğlu'ndan kabine açıklaması

Eski Bakan Murat Başesgioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabineye değinerek, başarılar diledi.

Yeni kabinenin hayırlı olmasını dileyen Başesgioğlu; “Cumhurbaşkanlığı kabinesi, Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. Kabinede görev alan bakanlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Ülkemize hayırlı olsun. Yeni kabinede, her vilayet gibi Kastamonulularda bir hemşehrilerinin yer almasını arzu ettiler.  Bu haklı isteklerini benim ismim üzerinde somutlaştırarak ‘Murat Başesgioğlu’nu kabinede görmek istiyoruz’ diyerek çeşitli girişimlerde bulundular. Açıkçası, başlattıkları kampanyayı biraz geç öğrendim. Dedim ki: ‘Sağ olun, ben bu görevleri daha önce yaptım. Bunun onurunu hep birlikte yaşadık. Şimdi sıra gençlerde, yeni isimlerde. Ben uzun süredir aktif siyaset içinde değilim, bir beklentim yoktur’ dedimse de, onlar bir kere gönüllerine koymuşlardı. Daha fazla müdahale edip, umutlarını ve heyecanlarını kırmak istemedim. Kampanyayı tüm Türkiye’ye yayarak bir farkındalık, bir gündem yarattılar. Sosyal medyada ilk sıralarda yer aldılar. Yeni kabine açıklandı. Muradlarına erdiler; hem eski bakanlarını onurlandırdılar, hem de değerli bir hemşehrimizin kabinede yer almasında az veya çok katkılarından dolayı mutlu oldular. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, bölgemiz açısından da çok önemli olan bir bakanlığı hemşehrimize emanet ettikleri için gönülden teşekkür ediyorum. Değerli Bakanımızı da kutluyor, her zaman yanında olacağımızı ifade ediyorum” dedi.

“BU DAVAYI BÜYÜTMENİZ DİLEĞİYLE”

Murat Başesgioğlu açıklamasının devamında; “Kastamonu adına, böyle bir girişimi başlatan ve yürüten tüm yüce gönüllü insanlara teşekkür ediyorum. Kastamonu Platformu’nda yer alan; KAS-DER, KAS-KON, Ankara-İzmir-Bursa-Kocaeli-Sakarya-Karabük-Zonguldak ve Trakya da kurulu tüm derneklerimizin değerli yönetici ve üyelerine, Kastamonu’daki derneklerimize, kanaat önderlerimize, dost ve arkadaşlarımıza, Kastamonu ve İstanbul’da faaliyet gösteren basınımızın kıymetli temsilcilerine ve kurumlarına, tüm Kastamonu dostlarına, kısaca; Kastamonu’nun geçmişine, bugününe ve yarına dair bir sevdası/davası olan herkese selam olsun. Elele, gönül gönüle bu sevdayı, bu davayı büyütmeniz dileğiyle” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme