Necip Fazıl Kısakürek Şiir Dinletisi Yapıldı

Akademik, sosyal, sportif, mesleki ve kültürel çalışmaları ile göz dolduran Şeyh Şabanı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sultan'ş-Şuara Necip Fazıl Kısakürek Şiir Dinletisi Programı'nı gerçekleştirdi.

Programa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Köksalan, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri M. Sait Aydın ve Adem Türkmenoğlu, Okul Müdürleri, STK temsilcileri ile birlikte çok sayıda izleyici katıldı.

Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi Salonunda yapılan ve TDE öğretmeni Ali Öztürk'ün sunduğu Necip Fazıl Kısakürek şiir dinletisi programı 12’nci sınıf öğrencisi Ramazan Yıldız'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Necip Fazıl Kısakürek Şiir Dinletisi Yapıldı

Okul Müdürü Mehmet Doğan, Şeyh Şaban-ı Veli AİHL’de yapılan çalışmalar ve Necip Fazıl Kısakürek’in ideoloji, davası ve ideal gençlik anlayışı temalı bir konuşma yaptı. Sultanu'ş-Şuarâ Necip Fazıl Kısakürek’in büyük doğu davasını anlatan Mehmet Doğan, Necip Fazıl'ın Müslüman Türk gençliği için ne kadar önemli olduğunu vurguladı ve Necip Fazıl'ın "emanetimdir" dediği İlây-ı Kelimetullah ve Kızılelma davasını Mukaddesatçı Türk gençliğine bıraktığını söyledi. 

Programda okunan şiirlerin ardından Şeyh Şaban-ı Veli AİHL Meslek Dersleri öğretmeni İlhan Şahin yönetimindeki Türk Tasavvuf Musıkîsi Korosu bir konser verdi. Ödül töreniyle sona eren program, izleyicilerden büyük takdir ve taltif gördü. 

Yorumlar 1
Erol 13 Haziran 2024 17:08

Emeği Geçenlerden Allah Razı Olsun

Bakmadan Geçme