Öğrenciler Kastamonu'yu Tanıyor

Kastamonu Üniversitesi'ne yeni başlayan öğrencilerin şehri tanıması için Turizm Fakültesi tarafından başlatılan şehir turları devam ediyor.

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü Arş. Gör. Dr. İlker Şahin tarafından Eğitim Fakültesi’nin Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde eğitim alan 1’inci Sınıf öğrencilerine yönelik Kastamonu şehir turu düzenlendi. Tur kapsamında öğrenciler, Kastamonu'nun eşsiz tarihine ve kendine özgü kültürüne tanıklık ederek unutulmaz bir deneyim yaşadılar.

Öğrenciler Kastamonu'yu TanıyorCumhuriyet Meydanı'nda başlayan şehir turu, Kastamonu'nun sembollerinden biri olan meydanda başladı. Gezi kapsamında tarihi Saat Kulesi, Abdurrahmanpaşa Lisesi, Cem Sultan Bedesteni, Yakupağa Külliyesi Kaya Mezarları, Kastamonu Kalesi ve Nasrullah Meydanı gibi önemli noktalara yapılan ziyaretlerle devam edildi. Gezi, Mimar Vedat Tek Kültür Merkezi ve Şapka Müzesi'nde sona erdi. Kastamonu şehir turu, katılımcılara şehrin tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini yakından keşfetme fırsatı sağladı. Katılımcılar, Kastamonu'nun etkileyici atmosferine hayran kalarak, bu özel deneyimden unutulmaz anılar biriktirdiler.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme