Proje Yazma Eğitimleri Tamamlandı

Erasmus+ KA122 Projesi Yazma ve Hazırlama Eğitimleri 8 farklı grupta 13-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından,  bağlı okul/kurumların proje yazma ve yönetme yeterliliklerinin artırılması ve Erasmus+ Programı 2024 teklif çağrısı döneminde proje başvuru sayısı ve içeriğinin zenginleştirilmesi amacıyla Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA112- Okul Eğitimi) Eğitimleri kapsamında AR-GE Ekibi Öğretmeni Mahir Emre Doğuş tarafından öğretmenlere Erasmus+ KA122 Projesi Yazma ve Hazırlama Eğitimleri 8 farklı grupta 13-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA122- Okul Eğitimi) Proje Yazma ve Hazırlama Eğitimleri sayesinde daha önce Erasmus+ programına katılım sağlamayan okullarda kısa dönemli olarak proje yapma imkânına sahip olabileceklerdir. Bu eğitimler sayesinde proje hazırlayan okul sayısını arttırmak hedefleniyor. 

Kastamonu'nun hibe desteklerinden azami fayda sağlaması, ulusal ve uluslararası fonlara başvuru kapasitesinin artırılması, proje hazırlama ve başvuru süreçlerinde öğretmenlerin proje yazma becerilerinin geliştirilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim faaliyetleri düzenlenmeye devam edecek.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme