Robot Yarışması'nda Kastamonu Rüzgarı

Robot yarışmasında Kastamonu rüzgarı esti.

15’inci Uluslararası MEB Robot Yarışması, Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi'nde, “Cumhuriyet ve Teknoloji” teması ve “Ahican Cumhuriyet'in İzinde, Teknolojinin Peşinde Bursa'da” sloganı ile gerçekleştirildi.

MEB Robot Yarışmalarında finalist olarak ilimizi temsil eden okullardan: Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “hızlı çizgi izleyen” kategorisinde Türkiye 1’incisi, Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi, “hızlı çizgi izleyen” kategorisinde Türkiye 2’ncisi ve Taşköprü Bahri Alp Ortaokulu, “temel seviye çizgi izleyen” kategorisinde Türkiye 5’incisi oldu.

Okulların başarılarından dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, “Yapay zeka kültürünün hızla geliştiği bu dönemde öğrencilerimizi yapay zekayı insanlığın gelişmesi için faydalı işler yapacak şekilde ve ileriye dönük bin yıllık hedeflerle yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda dereceye giren okullarımızdaki idareci, öğretmen ve tüm emeği geçen personelimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Önümüzdeki dönemde tüm okullarımızdan bu tür projelere başvuru sayısının artarak devam etmesini ve öğrencilerimizin bu heyecanı yaşamalarını arzuluyoruz” dedi. 

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme