Sel Afetinin İzleri Siliniyor, Asrak'tan Yerinde İnceleme

Kastamonu'da 2021 yılında meydana gelen sel felaketi sonrasında Çatalzeytin, Abana ve Bozkurt ilçelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yeniden inşa edilen spor tesislerinin büyük bir kısmı vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Kastamonu’da 2021 yılında meydana gelen sel felaketi sonrasında Çatalzeytin, Abana ve Bozkurt ilçelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yeniden inşa edilen spor tesislerinin büyük bir kısmı vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Gençlik ve Spor Kastamonu İl Müdürü Reşat Asrak, yapımı tamamlanan ve çalışmalarda sona yaklaşılan spor tesislerinde incelemelerde bulundu.

Reşat Asrak, ilk olarak Çatalzeytin’de yeniden inşa edilen spor salonu ve futbol sahasında incelemelerde bulundu.

İlk Ziyaret Çatalzeytin’e

Sel Afetinin İzleri Siliniyor, Asrak'tan Yerinde İnceleme

Çatalzeytin Spor Salonu’nun ilçede düzenlenecek olan kurumlararası voleybol maçlarıyla kapılarını bu hafta itibariyle açacağını belirten Reşat Asrak, spor salonunun ardından futbol sahasını da gezdi. Futbol sahasında oynayan ilçenin gençleriyle bir araya gelen Reşat Asrak; “Yatırımlarımızın en büyük amacı gençlerimizi sporla buluşturmak. Tesislerimizin tamamlandıktan sonra gençlerimizde dolu olması bizlerin en büyük mutluluğu” dedi.

Abana’da İnceleme

Gençlik ve Spor Kastamonu İl Müdürü Reşat Asrak’ın Çatalzeytin’in ardından ikinci durağı ise Abana oldu. İlk olarak Abana Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Reşat Asrak, buradaki aktivitelerden yararlanan gençlerle bir araya geldi ve yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi aldı. 

Daha sonra Abana’da sona yaklaşılan spor salonunda da incelemelerde bulunan Reşat Asrak, salonun çok kısa bir süre içerisinde hizmete gireceğini söyledi.

Bozkurt’ta İlçe Gençleriyle Bir Araya Geldi

Sel Afetinin İzleri Siliniyor, Asrak'tan Yerinde İnceleme

Abana’nın ardından Bozkurt’a geçen İl Müdürü Reşat Asrak, burada da spor salonu ve futbol sahasında incelemelerde bulundu. Sel felaketinin ardından spor tesislerini hızla yeniden inşa ettiklerine dikkat çeken Reşat Asrak, Bozkurt’taki futbol sahasında oynayan ilçe gençleriyle de bir araya geldi.

Son Durak İnebolu Oldu

Son olarak İnebolu’ya giden Gençlik ve Spor Kastamonu İl Müdürü Reşat Asrak, İnebolu Kapalı Yüzme Havuzu inşaatında incelemelerde bulunurken, çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre içerisinde havuzun ilçe halkına hizmet vermeye başlayacağını söyledi.
İl Müdürü Reşat Asrak’a incelemeleri sırasında ilçelerin Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri de eşlik etti.

Sel Afetinin İzleri Siliniyor, Asrak'tan Yerinde İnceleme

Bakmadan Geçme