Tübitak Bilim Söyleşileri Etkinlikleri Düzenlendi

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından 'Bilim Söyleşileri' adlı etkinlikler devam ediyor.

Tübitak Bilim Söyleşileri Etkinlikleri Düzenlendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından 2014 yılında, alanında uzman bilim insanlarını ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerle buluşturma ve öğrencilerin bilime ilgisini pekiştirme amacı ile başlatılan “Bilim Söyleşileri” adı altında etkinlikler devam ediyor.

Bu kapsamda Kastamonu Fen Lisesi’nde “Yapay Zekâ” konulu TÜBİTAK Bilim Söyleşisi gerçekleştirildi. Söyleşide Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Caner Özcan öğrencilerimizle bir araya geldi.

‘Bilimle İlgili Yeni Bir Perspektif Kazanmış Olacağız’

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş beraberinde Şube Müdürü Adem Türkmenoğlu ile birlikte TÜBİTAK Bilim Söyleşisine katıldı. Söyleşide konuşan İl Müdürü Gümüş, “Bilim bizi çevreleyen her nesne, varlık ve oluşumun anlaşılmasına ve geliştirilmesine yardımcı olan bir anahtardır. Bugün burada bilim insanımızın deneyimlerinden faydalanarak bilimle ilgili yeni bir perspektif kazanmış olacağız” ifadelerini kullandı ve Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Caner Özcan'a teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulundu.    

Aynı zamanda Kastamonu Bilim Sanat Merkezi’nde Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Ongun Mehmet Saka tarafından “Kullanılmayan ve/veya Son Kullanım Tarihi Geçmiş İlaçların İmhası” konulu Bilim Söyleşisi gerçekleştirildi. Söyleşi sonrası Kurum Müdürü Sayın Özkan Kahveci tarafından Prof. Dr. Ongun Mehmet Saka'ya sertifika takdim edildi.

Popüler Bilim Okuryazarlığını Artırmayı Hedefliyor

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri, bilim insanlarını öğrencilerle buluşturarak toplumda bilim farkındalığını ve popüler bilim okuryazarlığını artırmayı hedefleyen etkinliklerdir. Bu etkinlikler çerçevesinde temel bilimler, sosyal bilimler, teknoloji, mühendislik, sanat ve tasarım konularında farkındalık oluşturmak; hedef kitlenin bilimsel konuları, kavramları ve süreçleri alanında uzman bir konuşmacının deneyimlerinden yola çıkarak anlamasına imkân sağlamak amaçlanıyor.

Özel Haber

Bakmadan Geçme