Turizm Fakültesi, Akreditasyon Belgelerine Kavuştu

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi, 'Turizm Rehberliği Lisans Programı' ve 'Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı' için almaya hak kazandığı akreditasyon belgelerine kavuştu.

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi, yapmış olduğu yoğun çalışmaların neticesinde Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı’nın (YÖKAK) turizm alanında yetkilendirdiği tek kuruluş olan Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (TURAK) tarafından akredite edilen “Turizm Rehberliği Lisans Programı” ve “Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı” için almaya hak kazandığı akreditasyon belgelerine kavuştu.

Turizm Fakültesi, aldığı bu akreditasyonlarla tüm bölümlerinin akredite olan ilk ve tek fakülte unvanını elde etti. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen öncülüğünde, TURAK üyeleri Prof. Dr. Azize Tunç Hassan ve Doç. Dr. Gülten Yurtsever, Turizm Fakültesi Kalite Birim Yöneticisi Doç. Dr. Canan Tanrısever, Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nagihan Çakmakoğlu Arıcı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alev Sökmen'in katılımıyla gerçekleşen törende, akreditasyon belgeleri Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal'a takdim edildi.

‘İhtisaslaşma Sürecinde Önemli Bir Aşama’

Rektör Topal, belge takdimi sırasında yaptığı konuşmada, Kastamonu Üniversitesi’nin ihtisas alanı olan Ormancılık ve Tabiat Turizmi üzerine önemli çalışmalar yaptığını ve Turizm Fakültesi'nin ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalarla bu başarıyı hak ettiğini vurguladı. Ayrıca, Kastamonu Üniversitesi’ndeki ilk tam akredite fakülte olmanın ihtisaslaşma sürecinde önemli bir aşama olduğunu belirtti.

Rektör Topal, kalite standartlarına uygun olarak öğrenci ve araştırma odaklı bir yönetim anlayışıyla çalıştıklarını ve diğer bölümlerin de akreditasyon çalışmalarının aynı özen ve ilgiyle devam ettiğini dile getirdi. Turizm Fakültesi'nin başarısını tebrik ederek, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen ve fakülte akademik ve idari personeline teşekkür etti.

TURAK Üyesi Prof. Dr. Azize Tunç Hassan ise, akreditasyonun önemli bir başarı göstergesi olduğunu belirterek, Turizm Fakültesi'ne başarılar diledi. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen ise, akreditasyon sürecinde emeği geçen tüm akademik ve idari personele teşekkür ederek, sürecin hayırlı olmasını temenni etti. 

Bakmadan Geçme