Vali Dallı: 'Şehitler diyarında vali olmak başlı başına şeref'

Valiler Kararnamesi ile Kastamonu Valiliğine atanan Meftun Dallı, karşılama töreniyle görevine başladı.

Kocaeli Derince Kaymakamlığından Kastamonu Valiliğine atanan Dallı, Valilik bahçesinde çiçekle karşılandı. Dallı, vali yardımcıları, belediye başkanı, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileriyle selamlaştı.

“HİZMET DÜSTURLARIMIZ BELLİ”

Karşılama töreninin ardından Valilik önünde açıklamalarda bulunan Dallı, Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi’ni ziyaret edip dua ettikten sonra görevine başladığını söyledi. Evliyalar ve şehitler diyarına vali olarak gelmenin başlı başına şeref olduğunun altını çizen Dallı, ilimizin güzel insanına hizmet etmek, ömrünün en çok övünülecek ve en çok gurur duyacak anı olacağını belirterek; “Ömrümüz durdukça da Cenabı Allah’a şükredeceğiz. Bizim maksadımız, geliş sebebimiz buranın insanlarına hizmet etmek, başka bir şey değil. Hizmet düsturlarımız belli. Peygamber efendimizin ‘İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ Osman Gazi’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözleri doğrultusunda çalışacağız” diye konuştu.

“GİDEBİLDİĞİMİZ HER YERE GİDECEĞİZ”

Çalışırken gözünün, kulağının, gönüllünün hep ilimizin güzel insanlarıyla birlikte iç içe olacağını ifade eden Dallı; “Onların sesine, sözüne her zaman kulak vereceğiz. İhtiyaçları, sıkıntıları neyse bizi yönlendirecek olan, o olacak her zaman. Yarından itibaren dolaşmaya başlayacağız. Hem burayı hem ilçelerimizi, gidebildiğimiz her yere gideceğiz. Sizlerin de destekleriyle inşallah yüz akıyla buradaki görev süremizi tamamlayıp buradan insanların duasını alarak ayrılmayı Cenabı Hak nasip etsin diyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Dallı, konuşmasının ardından makamına geçerek göreve başlama belgesini imzaladı.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme