Vali Meftun Dallı: 'Bu topraklarda hiçbir cami yarım kalmaz'

Kastamonu Üniversitesi kampüsünde yer alan camii inşaatında çalışmalar yeniden başladı. Bu minvalde Vali Meftun Dallı başkanlığında camii inşaatında incelemeler gerçekleştirildi.

İncelemelere AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Halil Uluay, Serap Ekmekci, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcıları, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, İl Müftüsü Bekir Derin, İGM Başkanı Güray Parçal, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Belediye Meclis üyeleri, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Kurban kesimi ve yapılan duanın ardından Vali Meftun Dallı başkanlığındaki heyet camii inşaatında incelemelerde bulundu. İncelemelerde Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve yüklenici firma yetkilileri tarafından inşaatın son durumu hakkında bilgilendirme yapıldı.

“BU TOPRAKLARDA HİÇBİR CAMİ YARIM KALMAZ”

İncelemelerin ardından Vali Meftun Dallı; “Camimizin inşaatı belli bir noktaya gelmiş. Bunun dönüşü yok bu saatten sonra. Bu topraklarda hiçbir cami yarım kalmaz. Yani biz kalmayacağına bütün kalbimizle inanıyoruz. Kalmaması için de hep beraber daha önceden gösterilen çabayı, gayreti göstermeye devam edeceğiz. Biz de bu çabaya dahil olarak inşallah en kısa zamanda bu eserin tamamlanması, Kastamonu'muzun hizmetine sunulması için çalışacağız. İş adamlarımızla konuşacağız. Diyanet İşleri Başkanlığımıza gidip tekrar görüşüp belki Türkiye genelinde yardım toplamanın bir yolu varsa kendilerinden onu istirham etmek suretiyle en kısa zamanda inşallah burayı ilimize kazandırmak için ciddi bir gayret içerisinde olacağız. 50 milyon liralık bir meblağ olduğunda inşallah en geç iki yıl içerisinde tamamlanması, en azından ibadete açılacak mümkün olacak. Geçmişte katkısı olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

“HAYIRSEVERLERDEN AZ DEMEDEN KATKIDA BULUNMALARINI ARZU EDİYORUZ”

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; “2016 yılında başlamış olan bu cami inşallah sayın valimizin, vekillerimizin, başkanımızın, müftü hocamızın desteğiyle inşallah bitirmek istiyoruz. Ama takdir edersiniz bu hem ince bir işçilik, yapılan işin imalat anlamında zaman alışı söz konusu ama aynı zamanda bir o kadar da maliyeti söz konusu. Hava şartları da dış cephede çalışıldığı için etkili. Ama isteğimiz inşallah yılsonuna hava soğuyana veya yağışlı olana dek dış cepheyi ve kubbeyi kaplayarak kışa hazır hale getirmek. Zira üzerinden geçen bu süre zarfında korozyon açısından bir risk söz konusu. Ama takdir edersiniz bütün bunları yapabilmek parayı da gerektiriyor. Biz sizin vasıtanızla hem gençlerimiz hem Kastamonu halkımızın hizmetine sunulacak olan bu mabedin tamamlanabilmesi namına bütün hayırseverlerden az demeden katkıda bulunmalarını arzu ediyoruz. Malum damlaya damlaya göl olur. Verilen küçük meblağlar yekünde ciddi rakam rakamlara ulaşabiliyor. Arzumuz her ay nasıl ki her birimiz cep telefonlarımız evimizin elektrik faturaları için düzen düzenli ödeme talimatları veriyor isek inşallah başta personelimiz olmak üzere biz imkanı olan herkesten en azından cep telefonu faturası kadar buraya bir aidat mukabili veya otomatik ödemeyle beraber bir katkı sağlamalarını bekliyoruz. Çünkü toplamda bu rakamlar hakikaten bizim ciddi ihtiyaçlarımızı giderecek. Bugün inşallah güzel bir adım atılmış oldu. Ümit ederim aralık ayına varmadan da neticesini, semeresini hep beraber almış olacağız. Sayın Valimizden, sayın vekillerimizden, başkanımızdan, müftü hocamızdan istirhamımız buranın sürekli gündemde kalabilmesi için bize rehberlik etmeleri, bize arkadaşlık etmeleri. İnşallah sizlerin de desteğiyle bunu başaracağız” ifadelerini kullandı.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme