Velilerden Anlamlı Hediye

Kastamonu'da bir anaokulundaki öğrencilerin velileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğine çocuklarının öğretmeni adına bağış yaptı.

Yıldız ve Adnan Konyalı Anaokulundaki sınıf öğretmeni Banu Akca’ya, öğrencililerinin velileri, aralarında para toplayarak farklı bir sürpriz yapmak istedi. Bu kapsamda veliler, İHH personeliyle irtibat kurarak topladıkları paraları Akca adına teslim etti. İHH personeli bağış ile ihtiyaç sahibi iki çocuğu giydirip Akca’nın isminin yazılı olduğu sertifika bastırdı. Öğrenciler velileri ile öğretmenlerine okulda düzenlendikleri kutlamada 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesi olarak sertifikayı verdi.

Velilerden Anlamlı Hediye‘Biz De Çok Mutlu Olduk’

İHH Kadın Komisyonu Başkanı Melahat Güler, Öğretmenler Günü’nde bu hayra ortak olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ve öğretmenin hediye karşısında çok duygulandığını anlatarak; “Banu öğretmen daha önce böyle bir hediye almadığını ve hayatında aldığı en değerli hediye olduğunu bizlere söyledi. Hem ihtiyaç sahibi çocukların hem de öğretmenimizin yüzünde tebessüm olmada köprü olduğumuz için biz de çok mutlu olduk. Bu etkinlik için şimdi birçok okuldan bizleri arayanlar oluyor, adeta bir projeye dönüştü” dedi.

Tüm öğretmenlerin Öğretmen Günü’nü kutlayan Güler, öğretmenlerin toplum için çok önemli yere sahip olduğunu kaydetti.

Bakmadan Geçme