Yaşar Özdemir Resmi Başvurusunu Yaptı

Muhasebeci Yaşar Özdemir, AK Parti'den Kastamonu Belediye Başkanlığı için başvurusunu gerçekleştirdi.

Daha önceden Kastamonu Belediye Başkanı aday adaylığını resmen ilan eden Muhasebeci Yaşar Özdemir, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek Mahalli İdareler seçimleri öncesinde AK Parti’den Kastamonu Belediye Başkanlığı için başvurusunu gerçekleştirdi. 

“Kastamonu hepimizin ortak değeridir ve biz bu değerin gece gündüz demeden mesai ve saat mefhumu gözetmeksizin hizmetkarı olmaya talibiz” diyen Özdemir; “Resmi aday adaylığı müracaatımızı sınırlı sayıda katılım ile gerçekleştirdik. Mütevazi olarak başladığımız bu yola mütevazi olarak devam ederek sonlandırdık. Amacımız her zaman şehrimize ve milletimize hizmet etmek anlayışı oldu. Bu süreçte hiçbir kişi veya kuruma atıfta bulunmadan, zarar vermeden sadece kendimizi ve hedeflerimizi anlatarak Kastamonu’nun ihtiyaç ve isteklerini dinleyerek notlar aldık. Bu görüşmeler büyük teveccüh topladı. Kastamonu’da kaybolmaya yüz tutan ortak akıl ve istişare kültürünün yeniden filizlenmesi adına güzel bir adım oldu. Notlarımız arasında çok güzel ve neredeyse sıfır maliyetli diyebileceğimiz fikirler ortaya çıktı. İnsanların Kastamonu’yu ne kadar çok sevdiğini ve değer verdiğini gözlemlemiş olduk. Bizlere kapılarını ve yüreklerini açan Sivil Toplum Örgütü Başkan ve Üyelerine, Muhtarlarımıza, Kanaat Önderlerimize ve Kastamonu Halkına en derin şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Aday Adaylığı müracaatını yaptığımız bugünde burada olmak isteyip de sınırlı tuttuğumuz katılımdan dolayı yanımızda olamayan herkesten özür diliyor ve şükranlarımı sunuyorum. İnşallah birlikte daha bir çok çalışma ve buluşma imkanımız olacağından hiçbir şüphem yok” dedi.

‘Kastamonu Hepimizin Ortak Değeridir’

Açıklamasının devamında Özdemir, “Mimarlar Odasında yapmış olduğumuz görüşme ve istişare toplantısı ile Kastamonu Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için çıktığımız yolu bugün vermiş olduğumuz resmi aday adaylığı müracaatı ile tamamlamış olduk. Bu süre zarfında bir çok sivil toplum örgütü, muhtarlarımız, kanaat önderlerimiz ve Kastamonu halkı ile görüşmeler ve istişareler yapma imkanımız doğdu. Ben öncelikle bizlere kapılarını ve yürekleri açan herkese vermiş oldukları değer, özveri ve zamanları için çok teşekkür etmek istiyorum. Bu görüşmelerde çok değerli ve önemli fikirler edinme ve notlarını alma fırsatımız oldu. Her zaman söylediğim gibi bu notlar bizim bundan sonraki süreçte bir yol haritamız haline gelecek ve bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Konu Kastamonu, ortak akıl ve istişare sloganları aslında tek hedefimizin Kastamonu olduğunu bir anlamda açık bir şekilde ortaya koymuş oldu. Biz bu memleketin topraklarında doğduk ve bir gün yine inşallah bu memleketin topraklarında yüce Allah’ın bize verdiği emaneti yerine iade etmiş olacağız. Bu süre zarfından varoluşumuzun bir sebebi olan ‘Halka Hizmet Hakka Hizmettir’ düsturundan ayrılamazdık, ayrılmadık da. Hamdolsun Kastamonu topraklarında kendi çapımızda bir izimiz var. Gerek sosyal, gerek insani, gerek ticari ve gerekse siyasi olarak memleketimize uzun yıllar hizmet ettik, etmeye de Allah’ın izni ile devam edeceğiz. Tek amacımız Kastamonu’ya hizmet etmek, Kastamonu’yu eski güzel ve görkemli günlerine kavuşturmak. Ecdadımızın ve şanlı tarihimizin emanetini korumak ve yüceltmek. Kastamonu’yu her alanda aranan ve bilinen bir şehir haline getirmek. Tarih, kültürü, maneviyatı ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmak. Kastamonu’yu yatırımcıların göz bebeği yapmak ve istihdamı çoğaltmak. Tarihi kentsel dönüşümler ile eski Kastamonu’yu tekrar ortaya çıkartmak. Yapay zeka ile Kastamonu’da bilimin ve ilmin tüm nimetlerinden yararlanmak. Dezavantajlı gruplar için Kastamonu’yu yaşanabilir bir şehir haline getirmek. Gençlerimiz için yeni istihdam alanları yaratmak ve Kastamonu’yu göç edilen bir şehir olmaktan çıkartıp göç alan bir şehir haline getirebilmektir. Tüm bunlar için çalışmalarımızın alt yapıları ve projelerimiz hazır durumdadır. Hülasa Kastamonu hepimizin ortak değeridir ve biz bu değerin gece gündüz demeden mesai ve saat mefhumu gözetmeksizin hizmetkarı olmaya talibiz. Niyet hayr, akıbet de hayr olsun inşallah saygılar sunarım” ifadelerini kullandı. 

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme