Yüksel Aydın Muhtarlarla Buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Toplantıda mahalle muhtarları kendi mahallelerinin sorunlarını dile getirirken, Yüksel Aydın ise çözüm önerileri ve projeleri hakkında konuştu.

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesi temposunu arttırarak çalışmalarını sürdüren Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, MHP İl Başkanı Emre Şahin, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Kapulu, Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Ekşioğlu ve parti yönetim kurulu üyeleri ile birlikte mahalle muhtarları ile bir araya geldi. 

Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade ederek muhtarlara büyük önem verdiklerini, belediye başkanı olduğu takdirde de önem vermeye devam edeceğini söyledi. Başkan Aydın, ulaşılmayan birisi olmadığını, hiçbir zaman da olmayacağını, halkla ve özellikle halkla arasında köprü olacak muhtarlarla her zaman birlikte olacağını belirtti.

‘Mahallelerimizin Sorunlarına Kalıcı Çözümler Getireceğiz’

Kastamonu’yu çok iyi bildiğini, tek düşüncesinin Kastamonu olduğunu vurgulayan Aydın; “Siyasi düşünce ayırmaksızın Kastamonu’ya ve Kastamonululara en iyi hizmeti vermek için muhtarlarımızın emrinde olacağım. Mahallenizdeki sorunların çözülmesi, halkımızın yüzünün gülmesi için sizlerin en yakın çalışma arkadaşı olacağım. Talep etmek sizden imkânlarımızı kullanarak yerine getirmek bizden.  Her bir muhtarlarımı kendi mahallesi ile ilgili sorununu dile getirdi. Bize gelen taleplerle ilgili notumuzu aldık. İhtiyaçları tespit ettik. Mahallelerimizle ilgili projelerimizi de ortaya koyduk. İnşallah hiçbir ayrım yapmadan tüm mahallelerimizin sorunlarına kalıcı çözümler getireceğiz. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Tosya Yolu’nun altyapısını sıfırdan yaptık. Budamış Mahallesi’nin su ve kanalizasyon sorununa el attık. Mahallelerde alt yapı olmadan üst yapının yapılan üst yapıların göz boyamaktan ibaret olduğunu herkesin çok iyi bilmesi gerekiyor. 5 yılı ödemesiz geri kalanı da 25 yılda ödenecek olan 25 milyon avroluk kredimiz sayesinde hiçbir mahallemizin su ve kanalizasyon şebekesi ile alakalı sorunu kalmayacak. Bizim en öncelikli projemiz şehrimizin altyapısının iyileştirilmesi ile ilgili uzun zamandır mücadele verdiğimiz alt yapı projemizdir. Bu proje ile 168 kilometre içme suyu, 68 kilometre ise atık su hattı yenilecek. Projemiz şehrimizi asbestli borulardan kurtaracak, kaçak kayıp oranlarını azaltacak, içme suyunda yer yer meydana gelen arızalar ve yağış sonrası yaşanan aksaklıkları büyük ölçüde ortadan kaldıracak. Elbette mahallelerimiz ile ilgili projelerimiz bununla sınırlı değil. Muhtarlarımızın da desteği ile çözüme kavuşturamayacağımız hiçbir sorunumuz kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme