Kadın Çiftçilere Sertifika Töreni Düzenlendi

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kastamonu Halk Eğitim iş birliğinde gerçekleşen proje kapsamında, Mescit Köyü'nde yaşayan kadın çiftçilere değerli bir eğitim sunuldu.

Kadın Çiftçilere Sertifika Töreni Düzenlendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Uygulamalı 40 saatlik süt hijyeni eğitimi, köyde yaşayan 25 kadın için düzenlendi ve “Uygulamalı Süt Sığırcılığında Sağım ve Sanitasyon Eğitim” adı altında gerçekleştirildi. 

Eğitim sürecinde, Uzman Veteriner Hekim Dr. Gül Banu Çiçek Bideci ve Yüksek Ziraat Mühendisi Ferhat Özgövercikli, katılımcılara bilgi aktardı. Ayrıca, Mescit Muhtarı Ferhat Yaylacıoğlu'nun ahırında gerçekleştirilen örnek modelleme çalışmasıyla, teorik bilginin pratik uygulamalarıyla buluşması sağlandı. Eğitimin sonunda, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Uğur Ertop'un da katılımıyla kadın kursiyerlere sağım hijyeni setleri dağıtıldı. İlgili müdürlük toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte, katılımcılara sertifikaları takdim edildi. 

IFAD Destekleri Konularında Bilgilendirmeler Yapıldı

Törende, Ziraat Mühendisi Ali Ortaakarsu tarafından 'Su İsrafı', Ziraat Mühendisi Serhat Baş tarafından 'Kırsal Kalkınma Destekleri' ve Şükrü Kaynaş tarafından 'IFAD Destekleri' konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Sertifika dağıtımında, İl Tarım Müdür Yardımcısı Uğur Ertop, S. S Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği'nden Proje Destek Sorumlusu Seda Esiroğlu, Uzman Veteriner Hekim Dr. Gül Banu Çiçek Bideci ve Ziraat Mühendisi Kadir Çavdar katıldı ve katılımcılara sertifikalarını takdim ettiler.

Törende konuşan İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Uğur Ertop, çiftçilerle birlikte gerçekleştirilen bu tür projelerin artarak devam edeceğini vurguladı. Oldukça verimli geçen etkinlik, katılımcılar arasında memnuniyetle karşılandı ve gelecek benzeri faaliyetlere duyulan ilgi arttı.

Özel Haber

Bakmadan Geçme