TÜBİTAK Bölge Sergisi'nde Kastamonu Rüzgarı

TÜBİTAK tarafından bu yıl 55'ncisi düzenlenecek olan Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun Bölge Sergisi ve ödül töreni, 4-7 Mart 2024 tarihleri arasında Tokat'ta gerçekleşecek.

2024 yılında çağrıya çıkılan TÜBİTAK 2204 lise öğrencileri araştırma projeleri yarışmasına ilimizden yapılan 120 başvurunun değerlendirilmesi sonucunda bölge sergisine Kastamonu'yu temsilen 7 proje davet edildi. Samsun Bölge Sergisine ilimizden davet edilme başarısı gösteren 7 proje danışmanının katılımıyla bilgilendirme ve deneyim paylaşımı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi öğretmenlerinden Elif Şeker'in sunumunun ardından önceki dönemlerde ilimizi Samsun Bölge Sergisi'nde temsil ederek ödül alma başarısı göstermiş olan Kastamonu Bilim ve Sanat Merkezi Fizik Öğretmeni Çağatay Paçacı tarafından deneyim paylaşımında bulunuldu.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş'ün başkanlığında gerçekleştirilen programda projeleri başarılı bulunan okulları temsilen danışman öğretmenlere İl Müdürü Gümüş tarafından plaket takdim edildi.  Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş projelerin öğrencilerin akademik girişimlerine katkı sağladığını, araştırmacı ve sorgulayıcı bireyler olarak bilime adım atmanın önemli mihenk taşlarından olduğunu ifade ederek; “Projeler eğitimin kalitesini artırarak Türkiye'nin 21. yüzyılında mutlu bireylerin yetişmesi ve güçlü bir geleceğin inşa edilmesine vesiledir” dedi.

Bakmadan Geçme