23 Yabancı Öğrenci ve Akademisyen KBÜ'de Eğitim Aldı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, ERASMUS+ Blended Intensıve Programmes (BIP) çerçevesinde Romanya, Litvanya ve Almanya'dan Karabük'e gelen 23 öğrenci ve akademisyene başarı belgesi verdi.

23 Yabancı Öğrenci ve Akademisyen KBÜ'de Eğitim Aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ERASMUS+ Blended Intensıve Programmes bünyesinde Romanya, Litvanya ve Almanya’dan gelen 23 akademisyen ve öğrenci, çevrim içi iş birliği dahil yenilikçi eğitim ve öğretim yöntemlerinin kullanıldığı kısa ve yoğun eğitim programlarına katılmak üzere Karabük Üniversitesine geldi.

Romanya Babeş Bolyai Üniversitesinden 5, Almanya Ilmenau Technical Üniversitesinden 4, Litvanya Vilnius Technical Üniversitesinden 6, Kaunas Technical Collage’ dan 6 öğrenci ve 2 akademisyen olmak üzere toplamda 23 kişi uzaktan eğitim programına katıldı.

Uzaktan eğitim programının ardından öğrenciler ve akademisyenlerin katılımıyla insansız hava araçları teknolojisi üzerine Avionik, dron mekanik tasarım, dron kontrol ve sürü haberleşme konularını içeren uluslararası eğitim programı düzenlendi.

Eğitim çerçevesinde cihaz tasarımı, simülasyon ve tasarımı yapılmış dronlar üzerinde uçuş eğitimi ve kontrol uygulamaları katılımcılara gösterildi.

Katılımcıların hem tasarım hem uygulama tecrübelerinin geliştirilmesine yönelik hazırlanan programda Karabük Üniversitesi bünyesindeki özgün tasarım dronlarla uçuş gösterisi düzenlendi.

Öğrenciler ve akademisyenler program sayesinde Karabük ve Safranbolu’nun tarihi eşsiz yerlerini gezme fırsatı buldu.

ERASMUS+ Blended Intensıve Programmes eğitiminin ardından katılımcılar, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ı ziyaret etti. Senato Odasında gerçekleşen ziyarette, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni, Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Adnan Ucur da yer aldı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Karabük Üniversitesi hem mühendislik sahasında hem sağlık bilimleri sahasında hem de sosyal bilimler sahasında çok başarılı bir üniversitedir ve Karabük Üniversitesi bu başarılarını artırarak, geliştirerek 21. Yüzyıla uygun bir şekilde sürdürmektedir. Sizlerle yeni projelerde birlikte ortak çalışmalar yapabilmeyi istiyoruz. Üniversitemizi tanımanız gelecek projeler açısından bizim için oldukça büyük bir katkı sunacağına inanıyorum. Üniversitemize gelmenizden, bu programlara katılmanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Yeni programlarda, projelerde buluşmak üzere hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Rektör Kırışık, konuşmasının ardından eğitim programına katılan akademisyen ve öğrencilere başarı belgeleri ve hediye takdim etti. Program hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Bakmadan Geçme