Bakanımıza ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza Teşekkür Ederiz

Kastamonu birlikte çok daha güçlü!.. Teşekkürler.

Türkiye genelinde en köklü basın tarihine sahip illerin başında gelen Kastamonu, başta üstad Hüsnü Açıksöz olmak üzere, cesur kalemlerinin Milli Mücadele dönemindeki destansı duruşuyla Anadolu basınına adını altın harflerle yazdırdı.

Yaklaşık 150 yıllık kadim geçmişin mirasıyla bugün de yayın hayatını sürdüren Kastamonu basını, maddi-manevi tüm zorluklara rağmen görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışıyor. 

Son dönemdeki dijitalleşme furyasının etkisiyle internet haberciliğine ağırlık veren ilimiz yerel basını, Basın İlan Kurumu’nun (BİK) talep ettiği şartları yerine getirme noktasında ülke genelindeki birçok ilden çok daha önde ve öncü bir noktada bulunuyor.

BİK tarafından 1 Nisan 2023 tarihi itibariyle başlatılan dijitalleşme sürecinde ciddi bir başarı sağlayan Kastamonu yerel internet haber sitelerine katkı vermek amacıyla geçtiğimiz günlerde Devlet ve İçişleri eski Bakanı hemşehrimiz Murat Başesgioğlu tarafından başlatılan destek kampanyası, kısa sürede çığ gibi büyüdü. İstanbul başta olmak üzere, ülkemizin her köşesinde faaliyet gösteren Kastamonulu dernek ve federasyonların başkanları, ard arda yaptıkları açıklamalarla yerel internet haber sitelerinin takip edilerek destek olunması noktasında üyelerine ve tüm hemşehrilerimize çağrıda bulundu.

Kastamonu sivil toplum kuruluşlarının uzun yıllardır özlenen bu birlikteliği sağlayarak memleketlerinin basın kuruluşlarına sahip çıkan tavrı, diğer illere de ciddi bir örnek teşkil etti.

Basınıyla, STK’sıyla, kamu ve özel kuruluşlarıyla Kastamonu’nun bir araya geldiğinde büyük bir güce sahip olabileceğinin en güzel kanıtı olma özelliğini taşıyan bu birlikteliğin oluşmasına vesile olan başta Bakanımız Murat Başesgioğlu olmak üzere, tüm federasyon ve dernek başkanlarımıza, sıladaki, gurbetteki tüm hemşehrilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Kastamonu Yerel Gazeteleri

Açıksöz Gazetesi

Gündem37 Gazetesi

İstiklal Gazetesi

Kastamonu Yerel İnternet Haber Siteleri

aciksoz.com.tr

kastamonugundemgazetesi.com

kastamonuistiklal.com

taskoprupostasi.com

tosyahaber37.com
 

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme