Başkan Vidinlioğlu: 'Kastamonu Basını Ülkemizin Yüzyılında Ayrı Bir Yere Sahiptir'

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, bir mesaj yayınlayarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü ve 10 Ocak Çalışan İdareciler Günü'nü kutladı.

Başkan Vidinlioğlu mesajında; “Kamuoyunu doğru bilgilendirme gibi büyük bir sorumluluğu omuzlarında taşıyan, fedakarlık ve bilgi birikim isteyen son derece kritik bir görev yürüten gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Türk basın tarihinde 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle parlayan Kastamonu basını dün olduğu gibi bugün de memleketimizin sesi olmaya devam etmektedir. Kurtuluş Savaşı’nda Hüsnü Açıksöz ve arkadaşlarının verdiği mukaddes mücadeleden bugüne milli ruh ile görevlerini yerine getiren Kastamonu Basını kurtuluşta, kuruluşta ve ülkemizin yüz yılında ayrı bir yere sahiptir. Değerlerimize sahip çıkan, hassasiyetlerimizi bilen dünden bugüne şehrimizin ve ülkemizin gelişmesi için çaba harcayan tüm gazetecilerimize teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Kurtuluş Savaşımızın basın cephesi komutanlığını yapan Hüsnü Açıksöz başta olmak üzere devraldığı onurlu bayrağı dalgalandıran ve Hakk’ın rahmetine kavuşan tüm gazetecilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi. 

‘10 Ocak İdareciler Günü’nü Kutluyorum’

10 Ocak Çalışan İdareciler Günü’nü de kutlayan Başkan Vidinlioğlu, “‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ düsturuyla hareket eden devletin idaresi ve toplumun refahı noktasında sorumluluk sahibi olan idarecilerimizin de 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyorum. Devletimiz ile vatandaşımız arasında köprü olan ülkemizin gelişimi, milletimizin refahı için çaba harcayan tüm idarecilerimize şükranlarımı sunuyorum. Rahmeti rahmana kavuşan idarecilerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

Özel Haber

Bakmadan Geçme