Başkan Vidinlioğlu: 'Konu belediye dışında ama takipçisiyiz'

Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu açıklamalarda bulundu.

Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, İnönü Mahallesi Halil Rıfat Paşa Caddesi’nde geçen Karaçomak Çayı’nın istinat duvarındaki çökmeyle ilgili ve KastaMall AVM’nin önünde bulunan kavşaktaki trafik problemine ilişkin açıklamada bulundu.

Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, İnönü Mahallesi Halil Rıfat Paşa Caddesi’nde geçen Karaçomak Çayı’nın istinat duvarındaki çökmeye ilişkin daha önce de açıklamada bulunduğunu anımsatarak; “Son birkaç gündür yine sosyal medyada işte yolun kullanılamamasından kaynaklı belediyenin bu konuda ‘Belediye nerede? Buradaki yoldan çocuklarımızı gidip gelemiyor. Burada bir tehlike söz konusu’ diye hem sosyal medyadan hem de farklı farklı mecralarda birtakım serzenişler duyduğum için tekrar bir açıklama yapma gereği duydum. Burasının Kastamonu Belediyesi’nin müdahale alanında bir yer değil. Burası tamamen dere yatağı olduğu için ve çökme olduğu için DSİ tarafından yapılan bir yer. Kamuoyunu bu noktada tekraren bilgilendirmek istedim bu konuda sürekli belediyeye şikayetler ve serzenişler geliyor. Bu tamamen DSİ’nin ihale ettiği ve yapımına devam ettiği bir yer. Konunun belediyeyle uzaktan yakından ilgisi yok. Biz, bize düşen şeyleri zaten şikayet anında hemen müdahalede bulunuyoruz, yine de üzerimize düşeni yapmaya hazırız ama DSİ’nin ihale ettiği ve zemin etütlerini yaptığı, fore kazıklarını hallettiği bir nokta orası. Hatta önceki gün de ben yine DSİ belge müdürümüzle konuştum. ‘Burayla ilgili yine şikayetler başlıyor’ diye söyledim. O da işin üstüne gittiklerini bir an önce onlar da tamamlama arzusunda olduklarını dile getirdiler” dedi.

“EN KISA SÜREDE DE NİHAİ ÇÖZÜME KAVUŞACAKTIR”

İstinat duvarıyla ilgili çok fazla şikayet geldiğinin altını çizen Vidinlioğlu; “Sürekli belediyeye şikayet geliyor. Bu basında da yer aldı bunun bizle ilgili olmadığını ben o zaman da açıklamıştım. Konu belediyeyle değil direkt Devlet Su İşleri’yle ilgili bir konu. Onlar da bu işi zaten göz ardı etmiyorlar yapımı devam eden bir süreç bu. Zannediyorum en kısa sürede de nihai çözüme kavuşacaktır. Dolayısıyla konu belediye dışında ama belediye yine de takipçisi ve DSİ’yle sürekli görüşüyor. Orada çökme olduğu için oraya fore kazık yapılıyor akabinde de duvar tahkimatı yapılacak ve yol ondan sonra onarılacak” diye konuştu.

“OLASI BİR TRAFİK SIKIŞMASINI BEKLİYORDUK”

Saraçlar Mahallesi’nde bulunan, 6 yolu birbirine bağlayan KastaMall AVM’nin hizmete girmesiyle birlikte oluşan trafik sıkıntısına ilişkin de konuşan Vidinlioğlu; “Oranın bir problem teşkil edeceği çok öncesinden belliydi. Büyük bir alışveriş merkezinin orada olması hem Ankara Yolu hem İstanbul Yolu’nun geçiş güzergahında olması hem de orada yerleşim alanın olmasından dolayı olası bir trafik sıkışmasını bekliyorduk, bu öngörülemez bir şey değildi. Bir çalışma elbet de planlıyoruz ama oraya artık bir geçit planlanacak ya da bir yol genişletmeye çalışması yapılacak bunu ilgili kurumlarla istişarelerimizle çözme gayreti içerindeyiz” dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme