• Haberler
  • Spor
  • Eski KSK'lı, Özhan Pulat Hatayspor'u Süper Lig'de tuttu

Eski KSK'lı, Özhan Pulat Hatayspor'u Süper Lig'de tuttu

Kısa bir dönem TFF 2. Lig'de mücadele eden GMG Kastamonuspor'da teknik direktörlük yapan, Özhan Pulat, Süper Lig temsilcisi Hatayspor'u ligde tuttu. Konuşmaları Türkiye gündemine oturdu.

TFF 2. Lig’de mücadele eden GMG Kastamonuspor’da 2019-2020 sezonunda teknik direktörlük yapan, 3 hafta takımı çalıştırdıktan sonra yollar ayrılsa da duruşuyla Kastamonu insanında ayrı bir yeri olan Özhan Pulat, Süper Lig temsilcisi Hatayspor’u ligde tuttu.

Ligde 34 haftada 33 puan toplayan ve düşme potasında yer alan Hatayspor’un başına son 4 hafta geçen Özhan Pulat, Hatayspor’u Süper Lig’de tuttu. Hatayspor, Pulat yönetiminde 4 haftada 8 puan toplama başarısı gösterdi.

Pulat, maç sonunda yaptığı konuşmayla Türkiye gündemine oturdu. Pulat’ın sözleri şöyle: “Öncelikle konuşmama Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hatay şahsi meselemdir’ sözüyle başlıyorum. Hatay, bir Nijeryalı bir Kongolunun bir Cezayirlinin bir Fransızın Trabzonlunun Batmanlının, bu takımdaki tüm onurlu futbolcuların da şahsi meselesi oldu.”

‘Hatay’a Armağan Olsun’

Pulat: “Bu galibiyet bugün konteynerlarda heyecanla bizi izleyen, dualar gönderen, 100 otobüs buraya gelen, buradan gelecek bir mutlu haber için gözyaşlarını tutamayan Hataylı hemşerilerime armağan olsun. O kadar mutluyum ki, ilk Gaziantep FK maçında dedim ki ben buraya problem üretmeye değil çözümler bulmaya geldim. Bir gece 1.30'a açılan telefonla buraya sabah 6'da geldim. Hatay gerçekten benim hayatımda her zaman çok ayrı yeri olan ve borçlu olduğum bir şehir. Hatay halkının yüzünü biraz güldürebildiysem, biraz acılarını unutturabildiysem benim için en büyük prim de, sözleşme de, kariyer de bu. Bunun haricinde hiçbir şey umurumda değil, Hatay'a armağan olsun.”
 

Bakmadan Geçme