• Haberler
  • Genel
  • Kastamonu'da Sonbahar ve Kış Güzelliği Bir Arada Yaşanıyor

Kastamonu'da Sonbahar ve Kış Güzelliği Bir Arada Yaşanıyor

Kastamonu'nun yüksek kesimlerinde mevsimin ilk karıyla eşsiz manzaralar oluştu, daha alçak kesimlerdeki ormanlarda sonbaharın renk tonları hakim oldu.

Kastamonu'da Sonbahar ve Kış Güzelliği Bir Arada Yaşanıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'nun yüksek kesimlerde mevsimin ilk karıyla eşsiz manzaralar oluştu, daha alçak kesimlerdeki ormanlarda sonbaharın renk tonları hakim oldu.

Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin'i il merkezine bağlayan karayolunun yüksek rakımlı bölgelerine mevsimin ilk karı düştü. Odayboğazı ve Isırganlık mevkilerindeki ormanlık alanlarda sonbaharın renk tonları güzel görüntüler sunarken bin 450 rakımlı Yaralıgöz Geçidi'nde ise ormanlar beyaz örtüyle buluştu. Beyaza bürünen ormanlarda tabloyu andıran görüntüler ortaya çıktı. Kentin sonbahar ve kış güzelliğini sunan manzaraları dron ile görüntülendi.

Kastamonu'da Sonbahar ve Kış Güzelliği Bir Arada Yaşanıyor‘Doğanın Her Halini Görebiliyoruz’

Sürücülerden Musa Erat, bölgenin eşsiz doğal güzelliklere ev sahipliği yaptığını söyledi. Bölgede doğanın her halini görebilmenin mümkün olduğuna dikkati çeken Erat, “Sahil bölgesinde sonbaharı yaşarken Yaralıgöz'de kışı görebiliyoruz. Bu sayede bizler de eşsiz güzelliklere şahit oluyoruz. Bir taraf sonbahar, diğer taraf kış. Mükemmel görüntüler var” dedi.

Ağlı ve Devrekani ilçelerinin yüksek kesimlerinde de kar yağışı etkili oldu. Ağlı'nın 1200 rakımlı Alınca Mahallesi'nde gece saatlerinde başlayan kar yağışı, sabah saatlerinde etkisini artırdı.
 

Bakmadan Geçme