Muhtar Karabacakoğlu: 'Cezaevi ve Kuzeykent hatlarını istiyoruz'

Budamış Mahallesi Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu, Cezaevi ve Kuzeykent hatlarının Budamış'a gelmesi talebini yineledi.

Karabacakoğlu, daha önce de Cezaevi ve Kuzeykent hatlarının mahallelerine gelmesi için talepte bulunduklarını anımsattı. Taleplerini sürdüreceklerinin altını çizen Karabacakoğlu, Cezaevi tarafına gitmek isteyen Budamış Mahallesi sakinlerinin Cumhuriyet Meydanı’nda araç değiştirmek zorunda kaldığından ötürü 2 kez para verdiğini, gelen zamlarla birlikte vatandaşın cebinin zorlanacağını kaydetti.

“CEZAEVİ VE KUZEYKENT HATLARINI İSTİYORUZ”

Karabacakoğlu, Kuzeykent ve Cezaevi hatları için Belediye’ye dilekçe verdiklerini dile getirerek; “Budamış Mahallemizde süt değirmen hattı çalışmakta. Bunun yanında özellikle Cezaevi otobüsünü istiyoruz. Çünkü adliye, cezaevi ve yeni sanayi, eski sanayi buralara halkımızın ulaşımı çok zor. Çünkü iki kere otobüs bileti parası veriyorlar. Yeni tarifeyle birlikte 2 kere 14 lira vermelerinden dolayı 28 lira yapıyor. Dönüş ile birlikte de bu para 56 liraya denk gelecek. Bununla ilgili vatandaşlarımıza kolaylık sağlanması ve bir halk hizmeti için, halkımıza yardımcı olabilmeleri ve halkın da bundan yararlanabilmesi için Cezaevi ve Kuzeykent hatlarını istiyoruz” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLER 1 SAAT SONRA ANCAK EVİNE VARABİLİYOR”

Okullarının açıldığına işaret eden Karabacakoğlu; “Okulların açılma sebebiyle Şehit Burak Kapucuoğlu İlköğretim Okulu ve bunun yanında Meslek Lise’miz var. Meslek Lisesi önünde okul bittiği anda büyük bir yığılma oluyor. Öğrenciler bazen üçüncü, dördüncü gelen otobüse ancak binebiliyor. Her otobüs 15 dakikada bir geliyor. Biraz da otobüsler gecikebiliyor. Hal böyleyken ilk gelen otobüse de binemediğinden öğrenciler, 1 saat sonra ancak evine varabiliyor. 3 hattımız olursa hem vatandaşlarımızın yararına hem de belediyemizin hizmet anlamında yararına… Büyüklerimizin bunu duymasını, görmesini istiyoruz. Bu konuyla ilgili dilekçelerimizi verdik birkaç kere. Bunun üzerinde durulmasını istiyoruz. Bu iş çözüme ulaşırsa hem halkımız hem vatandaşlarımız çok sevinir. 5 bin nüfusun üzerinde nüfusumuz var. Okullar açılınca nüfusumuz da daha fazla oldu. Bu yüzden bu konuyla ilgili bize çok büyük istek ve talep var. Hatta Belediye’nin Hilal Masası’nı da arayan çok vatandaşlarımız var.  Arabası olan var, olmayan var. Bu yüzden toplu taşımaya önem verilmeli. Zaten çarşımızda da özellikle akşamüzeri gerçekten bir başından bir başına geçilemez bir halde. Onun için vatandaşları toplu taşımaya yönlendirmek önemli. Kastamonu’da buna çözüm bulunması lazım” dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme