Nefise Köylü

DÜNYANIN OKUYAN ÇOCUKLARI KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI

Nefise Köylü

2021-2022 sezonunda temellerini attığım, 2022-2023 sezonunda fiilen KİTAP BAĞIŞINA başladığım, DÜNYANIN OKUYAN ÇOCUKLARI kitap bağışı kampanyam hız kesmeden devam ediyor.

Son yıllarda hem gazete yazılarımla, hem blog yazılarımla, hem de sosyal ağlarda yer alan sayfalarım üzerinden ve ulusal çapta yayınlanmış olan iki kitabım ile size ulaşma fırsatı buluyorum.

Bu hayatım boyunca edinmiş olduğum en büyük gurur.

Fikirlerimi okuyucularımla paylaşıyor olabilmek, fikir alışverişi yapabilmek benim için hayatımda ki en büyük başarılardan biri.

Yazar olarak size ulaştırdığım her yazının veya satın aldığınız her kitabımın bambaşka bir maceraya hayat verdiğini bilmelisiniz.

Bu maceranın ne olduğu konusunda sizi aydınlatayım,

DÜNYANIN OKUYAN ÇOCUKLARI KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI: Dünyanın okuyan çocukları, Sosyal Sorumluluk kapsamında, Kastamonu ili ve ilçeleri ortaokul 5’inci, 6’ncı 7’nci ve 8’inci sınıflarına yönelik yürütülen, Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı, Kitap Bağışı kampanyasıdır. Nefise Köylü isimli yazarın kişisel girişimi ile oluşturulmuş kampanya günümüzde halen daha devam etmektedir. Yazarın ulusal çapta satışta olan SATIŞ GÜNŞÜĞÜ VE ELEŞTİRİ GÜNLÜĞÜ isimli kitaplarının tüm geliri bu kampanyaya bağışlanmaktadır. (alıntı: vikipedi)

Serüvenimizin adı, Dünyanın Okuyan Çocukları Kitap Bağışı Kampanyası. Amacı, birçok hediye almış ama kitaplardan hediyelerle tanışmamış ve kitaplara aşık olmayan çocuklara kitapları, okumayı sevdirmeyi amaçlamak.

Kampanyama başlayıp, kitap bağışları gerçekleştirdikçe, bu serüvene katkı sağlamak isteyen birçok yol arkadaşım oldu. Bu gün size onlardan ikisi, çok kıymetli dostum Esma Aşam ve Kızı Ela’dan bahsedeceğim.

Amaç iyilik, hoşgörü ve fayda sağlamak olduğunda, o amaç için çabalarken destek aldığınız müstesna insanların mükemmelliğine inanamayacaksınız. Sizi tekrar gerçek iyiliğin, yardım severliğin varlığına inandıracaklar.

İşte sevgili dostum Esma Aşam ve Kızı Ela tam da tarifini verdiğim bu güzel insanlardan.

Esma Aşam benim iş arkadaşım kendisini otomotiv sektöründen profesyonel iş hayatından tanıyor olsam da, diğer uzmanlık alanı tam bir kitap kurdu olması... Kızı Ela ile oluşturdukları, beni ve çoğu kitapseveri kıskandıracak büyüklükte bir kütüphane sahipler.

Çok okumak mı bu insanları bu kadar iyilik dolu ve yardım sever yapıyor bilemiyorum. Ama kitap seven Esma ve Ela yardım etmeyi çok seviyorlar.

Kastamonu- Devrekani, Şenlik Mustafa Kaya Bölge Yatılı Ortaokulu’nu kitap bağışı adresi olarak belirlemiştim. Çok değerli okul müdürümüz Sayın Oğuzhan Sinsi ile iletişim kurduk ve kendisi de büyük bir hoşgörü ile memnuniyetini bildirdi.

Buraya kadar her şey her kampanyada olduğu gibi sorunsuz ilerledi. Bağış adresimiz belliydi. Bağış amacımızda belliydi; Hikaye kitapları, romanlar ve en önemlisi 8. Sınıflardan birinin tüm mevcudu için LGS hazırlık kitapları bağışlamaktı.

Kampanyayı finanse etmeye kendi ekonomim yetmeyince aldım elime telefonu ve iki satır mesaj yazdım.

İkinci mesajı yazmama gerek kalmadan kıymetli dostum Esma Aşam ve Kızı Ela’ dan hemen sevindirici bir dönüş aldım.

‘Tamam, Nefise tabi ki ne gerekiyorsa…’

Sosyal yardım projesi konusunda bir girişiminiz varsa duyabileceğiniz en güzel sözlerden biri de bu dur işte; tamam ne gerekiyorsa…

Teşekkür ederim yardım sever kıymetli dostum Esma Aşam Ve Ela…

Aynı zamanda öğrencilerine gözü gibi bakan çok kıymetli Okul Müdürümüz Sn. Oğuzhan Sinsi beyefendiye kampanyaya karşı yaklaşımı ve iletişimi için çok teşekkür ediyorum.

Sayesinde girişimimiz kitapsever çocuklarımıza ulaşabildi.

Yazının amacı kampanyayı ve kampanya katılımcılarını anlatmaktan ziyade birazda sizleri kampanyalar için teşvik etmek.

Sosyal sorumluluk kapsamında Devletimizin güvencesi altında devam eden ve aynı zamanda şahısların gerekli mercilerden izin alarak yürüttükleri birçok kampanya söz konusu.

Duyarlı ve sağduyulu vatandaşlar olarak her zaman BİZDE YARDIMCI OLABİLİRİZ… yargısından uzaklaşmamalıyız.

Düşünsenize SİZDE YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ…

Belki sizin sayenizde, LGS’ye hediye ettiğiniz kitaplarla hazırlanan öğrenciler belki doktor, belki mimar, belki hakim olacaklar. Topluma ve sizlere faydalı birer vatandaş haline gelecekler.

Toplumumuz ve kültürümüz, özümüz bu şekilde sağlamca kilitlenmiş sağduyu, yardımlaşma ve hoşgörü zinciri ile sarılarak daha da güçlenecek diye temenni ediyorum.

Herkese iyi günler diliyorum.

Kampanyam kapsamında beni Plaket ile onurlandıran Devrekani, Şenlik Mustafa Kaya Bölge Yatılı Ortaokulu ve Sayın Okul Müdürümüz Oğuzhan Sinsi’ ye sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Onur duydum.

Yazarın Diğer Yazıları