Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Mevlit Okutuldu

Kastamonu'da 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Mevlit Okutuldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Valiliği ile Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Kastamonu İl Müftülüğü tarafından 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki büyük depremde hayatlarını kaybedenler için depremin birinci yıldönümü dolayasıyla Mevlid-i şerif okutuldu.

Tarihi Nasrullah Kadı Camisi'ndeki programa, Vali Meftun Dallı, İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay, Kastamonu İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Özden, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Uğur Minder, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nida Sinsi ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Okunan Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin ardından İl Müftüsü Bekir Derin, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için il genelinde okunan hatimlerin duasını yaptı. Mevlit programının ardından İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince lokum, Kastamonu Belediyesi ekiplerince de depremde hayatlarını kaybedenlerin ruhuna ithafen kandil simidi vatandaşlara dağıtıldı.

Özel Haber

Bakmadan Geçme