Esra Sertkaya: 'Eserler kalıcı ve her zaman olacak'

Kastamonu Belediye Başkanlığı ve Darende ailesi iş birliğince açılan Ömerul Faruk Darende Huzurevi'ne ilişkin Canoğlu Restoran'da basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Ömerul Faruk Darende’nin kızları Esra Sertkaya, Feyza Darende, Merve Darende Önder ve Kastamonu Darende Kuyumculuk Şirket Ortağı Metin Şirin katıldı.

Aile adına açıklamayı gerçekleştiren Esra Sertkaya, Ömerul Faruk Darende’nin birçok hayırlar yaptırdığını ve birçok insanın hayatına dokunduğunu belirterek; “Sadece burada Kastamonu’da sınırlı değil İstanbul’da dahi hayırlar yapmıştır. Bazen hayırların açık olarak gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Başka insanlara ilham verip onların da yapmasına teşvik etmelerini sağlamak amacıyla, bazen de söylenmeden yapılan hayırlar daha iyi olur. Bugün huzurevinin açılışını gerçekleştireceğiz. Geçen sene kaybettik babamızı. Babamızın hastalık ve yaşlılık yıllarına gelen bir dönemdi. Oranın halkı cami yapılmasını çok arzu etmiş ama camiler yeterince var ama bu yaştaki insanların her şeyleri bırakıp sıcak, huzurlu bir yuvaya ihtiyaçları olduğu, babamın da yaşı ve hastalığı itibarıyla bunları düşünerek böyle bir şeye uygun gördü. Onun sağlığında başladı bu huzurevi. Daha sonra büyütüldü, yatak kapasitesi arttırıldı. Şimdi aramızda yok ama onları temsilen kardeşlerim ve ben gururluyuz babamızı böyle bir şeyden dolayı temsil etmekten. Onun bıraktığı yerden bizler de aynı şekilde devam ediyoruz. Öğrencilerimize burslarımız devam ediyor. Ömrümüz yettiği sürece bizler de kardeşlerimle yardımlara devam edeceğiz” diye konuştu”

“HER TÜRLÜ YARDIMDA BULUNMAYA AİLE OLARAK ÇALIŞIYORUZ”

Kastamonu Belediye Başkanlığına ve Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’na teşekkür ederek; “İnşallah herkesin hayatlarına dokunacak insanların çoğalmasını diliyoruz. Varlıklı olmakla var olmanın arasındaki farkı herkesin idrak etmesini istiyoruz. Çünkü bugün babam aramızda değil ama eserler kalıcı ve her zaman olacak. Çok teşekkür ediyorum, emeği geçen herkese. İnşallah hayırlara vesile olur. İnsanların son durakları olan bu huzurevinde sakince rahat, mutlu, şefkatle belediyenin onları kucaklayacağını ve her ihtiyaçlarında yanında olacağını, onların son yaşam dönemlerinde mutlu huzurlu yaşamalarını, diliyorum. Her türlü yardımda bulunmaya aile olarak çalışıyoruz” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme