Ezgi'nin felç olmasına sebep olan ABD'li sanığa 3 yıl hapis cezası

Yolun karşısına geçmeye çalışan Ezgi Aydındağ'a (21) otomobili ile çarparak felç kalmasına neden olan ABD'li Reginald Patrice Thevenin'in (37) yargılandığı davada 2,5 yıl sonra karar çıktı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yolun karşısına geçmeye çalışan Ezgi Aydındağ’a (21) otomobili ile çarparak felç kalmasına neden olan ABD'li Reginald Patrice Thevenin’in (37) yargılandığı davada 2,5 yıl sonra karar çıktı. Mahkeme heyeti, sanığa ‘taksirle yaralamaya sebebiyet verme’ suçundan istinaf yolu açık olmak üzere 3 yıl hapis cezası ve karar kesinleşene kadar yurt dışına çıkış yasağı verirken, sanığın cezasında indirim uygulanmadı.

Kaza, 1 Temmuz 2021’de Güvercinlik Mahallesi’nde meydana geldi. NATO’da helikopter teknisyeni olarak çalışan ABD vatandaşı Reginald Patrice Thevenin, Ankara’daki görevinin sona ermesinin ardından Bodrum’a tatile geldi. Thevenin’in kullandığı otomobil, Güvercinlik’te yaya geçidinde karşıya geçmeye çalışan Ezgi Aydındağ’a çarptı. Kazada yaralanan Aydındağ hastaneye kaldırıldı. Ağır ameliyatlar geçiren Ezgi, uzun bir tedavi ve rehabilitasyon dönemi geçirdi. ABD vatandaşı Thevenin ise ifadesinin ardından serbest kaldı. Thevenin, süreç boyunca da tutuksuz yargılandı. Yaklaşık 2,5 senedir tedavi gören Ezgi Aydındağ felç kaldı. Bu süreçte genç kızın tedavisine AHBAP ve Haluk Levent de destek verdi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme