• Haberler
  • Spor
  • Kastamonu'nun Yer Aldığı Süper Lig'de Yeni Ekipler Belli Oldu

Kastamonu'nun Yer Aldığı Süper Lig'de Yeni Ekipler Belli Oldu

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün de yer aldığı Hentbol Kadınlar Süper Ligi'nin yeni ekipleri belli oldu. Trabzon Ortahisar Belediyespor ile Kırşehir Belediyesi gelecek sezon Süper Lig'de yer alacak.

2023-24 Hentbol Sezonu Kadınlar 1’inci Ligi'nin Ankara THF Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu'nda oynanan Dörtlü Final'inde, Ortahisar Belediyesi şampiyon oldu. Şampiyon Ortahisar Belediyesi ile lig ikincisi olan Kırşehir Belediyesi, önümüzdeki sezon Kadınlar Süper Ligi'nde mücadele etme hakkı kazandı.

Dörtlü final maçlarının ardından düzenlenen törende Ortahisar Belediyesi ve lig ikincisi olan Kırşehir Belediyesi'ne kupa ve madalyalarını THF Asbaşkanı Ediz Erkovan ile THF Genel Sekreteri Gökmen Teyran takdim etti.

Lig üçüncüsü olan Polatlı Belediyespor ve dördüncü tamamlayan Karaman Minik Atılım'a ödül ve madalyalarını THF Koordinatörü Zeki Pehlivan ile Teknik Kurul üyesi Orhan İlerisoy verirken; Dörtlü Final'in ‘En Değerli Oyuncusu’ olan Ortahisar Belediyesi'nden Kübra Yılmaz'a ödülünü Uluslararası Faaliyetler Koordinatörü Zeynur Pehlivan takdim etti.

Bakmadan Geçme