Sağlık-Sen Otelleri 112 Çalışanlarının 'Evi' Oldu

Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Öz, Sağlık-Sen Ulus Otel ve Sağlık-Sen Kızılay Otel hakkında açıklamada bulunarak, söz konusu otellerin 112 çalışanları için memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Öz, açıklamasında; “Sağlık-Sen Ulus Otel ve Sağlık-Sen Kızılay Otel, Ankara’ya vaka getiren 112 çalışanlarının ‘evi’ oldu. Mart ayında Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetiminin aldığı kararla, sendikaya üye olsun veya olmasın Ankara'ya vaka getiren 112 çalışanları, Sağlık-Sen Ulus Otel’de ve Sağlık-Sen Kızılay Otel’de ücretsiz kalabiliyor. Ülkenin çeşitli noktalarından Ankara vaka getiren 112 çalışanları, vakaya bıraktıktan sonra Sağlık-Sen otellerinde dinlenip, yola güven içeresinde çıkıyor” dedi.

‘Sağlık-Sen’in Hizmetlerini Takdir Ediyoruz’

Afyonkarahisar ve Mardin’den gelerek otelde konaklayan 112 ekipleri de, duydukları memnuniyeti dile getirdi.  112 çalışanlarının Sağlık-Sen otellerini ücretsiz olarak kullanmasının büyük bir hizmet olduğunu belirten Mardin 112 çalışanı Ömer Beşer, otellerde verilen hizmetin muazzam derecede olduğunu dile getirdi. Otelden ayrılmadan kahvaltı imkanı da sunulduğunu kaydeden Beşer, dönüş yoluna aç çıkmadıklarını, bunun da çok önemli olduğunu kaydetti. Sağlık-Sen’in bu tarz yaptığı hizmetleri takdir ettiklerini ifade eden Beşer, yetkililere teşekkür etti. Uzun yoldan geldikten sonra otelin tüm olanaklarından ücretsiz bir şekilde yararlanmanın çok güzel olduğunu kaydeden Mardin 112 çalışanı Mustafa Doğan ise “İyi ki Sağlık-Sen var. Bu tarz hizmetleri genelde diğer sendikalarda göremiyoruz” diye konuştu. 

‘Önceden Camiye Gidiyorduk’ 

Afyonkarahisar 112 çalışanı Can Çiçeklitaş da il dışı nakillerde Ankara’ya çok sık hasta getirdiklerini belirterek, Sağlık-Sen otellerden önce kalacak yer konusunda sorun yaşadıklarını belirtti. Çiçeklitaş, “Önceden Ankara’ya hasta getirdiğimiz de yada Ankara’dan hasta almaya geldiğimizde bekleme sürecinde kalacak yer bulamıyorduk. Ya camiye gidiyorduk ya da bir bankta oturup kalıyorduk. Artık Sağlık-Sen otellerinde ücretsiz konaklayabiliyor, dinlenerek yorgunluğumuzu atabiliyoruz. Ayrıca ambulansımızı da koyacak yer arama derdinde de kurtulduk” ifadelerini kullandı. 

Sağlık-Sen’e hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Afyonkarahisar 112 çalışanı Mücahit Doğan, Ankara’ya gece veya gündüz il dışı nakiller için geldiklerini ve uzun süreler beklemek zorunda kaldıklarını anlattı. Bu sürelerde Sağlık-Sen otellerden ücretsiz yararlanabildiklerini belirten Doğan, “Hem Ulus Otel’de hem de Kızılay Otel’de kaldım. Gece-gündüz bize hep kapılarını açtılar. Böylelikle nakillerde istirahat etme fırsatı yakaladık” dedi. 

Bakmadan Geçme