• Haberler
  • Karabük
  • Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Öğrencilerine 4 Ödül

Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Öğrencilerine 4 Ödül

Karabük Üniversitesi Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından düzenlenen 'Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması'nda iki kategoride 4 ödül kazandı.

Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Öğrencilerine 4 Ödül
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun katkılarıyla Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından bu yıl 13. Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması düzenlendi.

Yarışmada kamuoyunun korsanla mücadele konusunda uyarılması ve telif bilincini desteklemeye yönelik eserler yer aldı. Seçici kurul tarafından ödül almaya hak kazanan eserler, Radyo, Televizyon, Gazete-Dergi, Yeni Medya ve Çizgi Film-Animasyon olmak üzere 5 ayrı kategoride değerlendirildi. 49 üniversiteden yaklaşık 500 projenin katıldığı ve proje danışmanlığını Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Burak Türten’in yaptığı yarışmada, Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi öğrencileri Kenan Kuliev, Berat Aktoğ, Abdullah Mansur “Radyo” kategorisinde birincilik ödülüne, Hüdanur Güler ve Melike Kaya üçüncülük ödülüne, “televizyon” kategorisinde Doğukan Aydın, Abdulsamet Mavi, Alper Kaya, Muhammed Ağar ikincilik ödülü ile Kağan Aktın, Hüdanur Güler ve Melike Aydın ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Karabük Üniversitesi Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi öğrencilerine ödüllerini TRT Radyo Dairesi Başkanı Hamit Yaz, Asya Pasifik Yayıncılar Birliği Fikri Mülkiyet ve Hukuk Komitesi Başkanı Suranga Jayalath, TRT İstanbul Radyosu Müdürü Ali Fuat Gülmez takdim etti.

Bakmadan Geçme