Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş: 'İnsanımızı Samimiyetle Dinliyoruz'

AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, sosyal medyadan paylaştığı soru cevap videolarına ilişkin açıklama yaptı.

Babaş açıklamasında “Halkımızın gerek sosyal medyadan gerekse çalışmalarımız sırasında yüz yüze sorduğu soruların cevaplarını herkes bilsin diye bir de video ile cevap verdik. Maalesef halkımızın sorularına cevap vermeyen, duymamazlıktan gelenler var. Tabi cevabını bilmedikleri için değil, bu soruların cevaplarıyla maskeleri düşeceği için! Onlara gereken cevabı hemşehrilerimiz sandıkta verecek! Biz seçim çalışmalarımızda insanımızı samimiyetle dinliyoruz. Seçim sürecinde seçmenle kurduğunuz iletişim karşılıklı ise size değer veriyor, sizi önemsiyor demektir ve işte o noktadan itibaren ikana yolu açıktır. Bu bağlamda soru çok değerli bir şey, eğer size soru soruyorlarsa bu sizi tanımak istediğini, sorularına cevap bulabiliyorsa da sizi destekleyeceğini gösterir. Bu sebeple açık yüreklilikle halkımızın sorularını cevaplamaktan mutlu oluyorum. Bizim insanımız sandığa gitmenin ötesinde seçim sürecine de aktif olarak katılıyor. Bilhassa yerel seçimlerde aday çok önemli… Size inanırsa, projelerinizi beğenirse siyasi görüşü farklı da olsa oy verir.  Biz bu güne kadar halkımızın tüm sorularına içtenlikle cevap verdik, cevaplamaya da devam edeceğiz” dedi. 

‘Tahsin Babaş Siyasetçi mi Yoksa Belediyeci Mi?’

Hem çok sorulan hem de ilginç sorular ve cevapları paylaşan Babaş, “Tahsin Babaş siyasetçi mi yoksa belediyeci mi?” sorusuna değinerek; “Tahsin Babaş bir belediyecidir; 19 yaşımdan itibaren belediyeci olarak çalışmaya başladım. O günden bu tarafa hep belediyeci oldum. Siyasetçiliğim sadece seçilmek için veya o anki siyasi hareketleri yönlendirmek için ama geldiğimiz şu günde, şunu görüyorum; ben bir belediyeciyim, siyasetçiler siyasetini yapsın. Bunu özellikle vurgulamak isterim. Halkımız belediye başkanı seçerken çok da siyasete bakmaz; kim yapar diye sorgular, yapacağına inandığı, belediyeciliği bilen kişileri tercih eder, ben bunu görüyorum. Ben bir belediyeciyim siyasetçi olmam gerektiği kadar siyasetçiyim” dedi. 

Videolu cevap çalışmasının sosyal medya üzerinden her gün bir soru bir cevap şeklinde devam edeceği öğrenildi.

Bakmadan Geçme