• Haberler
  • Genel
  • İHH Başkanı Horuz: 'Yeni Yerimizle Daha Çok Kişiye Ulaşacağız'

İHH Başkanı Horuz: 'Yeni Yerimizle Daha Çok Kişiye Ulaşacağız'

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği, İsmail Bey Mahallesi Hacı Nedime Kaya Sokak üzerinde bulunan yeni binasında hizmet vermeye başladı.

İHH Başkanı Kadir Horuz, yeni binalarına ilişkin yaptığı açıklamada, daha merkezi bir konuma taşınmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek; “Oranın kirasını 5 yıllığına Allah razı olsun 4 finansör üstlendi. Biz de oranın işleyişi en güzel şekilde yaparak hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

‘Derneğimize Katkı Sağlayacağını Düşünüyoruz’

İHH Başkanı Horuz: 'Yeni Yerimizle Daha Çok Kişiye Ulaşacağız'Ali Fuat Darende Okulu Yanı Yeşil Kent Sitesi yanındaki diğer binalarında ise İHH Kadın Komisyonu ve Genç İHH Kadın Komisyonu hizmet vereceğini belirten Horuz; “Her bir birimimiz bir dernek statüsünde Kastamonu’da çalışıp, gayret ediyorlar. Bundan dolayı da bize yer ve depo lazım oluyor. Bu bize uzun zamandan beri bir ihtiyaçtı. Böyle bir yer vasıl oldu. Oranın toprak sahipleri, mülk sahipleri de bize sağ olsunlar kolaylık sağladılar. Erkek Komisyonu, Arama Kurtarma Birimi’miz ve bağış kabul sistemimiz buradan devam edecek. Bu şekilde hizmet kalitemizi daha da üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Çarşıya daha yakın olduğumuz için de gönüllük konusunda da bize katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Hatta ‘İHH burada yeni mi kuruluyor?’ diyen bağışçılarla karşılaşıyoruz. Buranın reklam boyutu konusunda da derneğimize iyi şeyler katacağını düşünüyoruz. Yeni yerimizle daha çok kişiye ulaşacağımıza inanıyorum. İnşallah nice iyi hizmetler vermek nasip olur” diye konuştu.

‘Vakfımızın Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın Katılımıyla Bir Açılış Planlıyoruz’

Dernek binasına ilişkin açılışı ileri tarihe ötelediklerini anlatan Horuz; “Vakfımızla istişare sonucunda Filistin süreci sebebiyle bunu öteledik. Biliyorsunuz orada büyük bir zulüm var. Şu süreçte biraz askıya aldık. Mart-Nisan aylarında belki ramazan sonu da olabilir, Vakfımızın Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın katılımıyla bir açılış planlıyoruz. Şu anda hizmetimizi geciktirmemek adına dernek binasını işler hale getirdik. Vatandaşlarımız bu kapsamda derneğimize gelerek gerek Filistinli kardeşlerimize gerek de ülkemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere bağışlarda bulunabilirler” dedi. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme